Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

4.6.2023 Z domova

Zemědělský den Mžany 2.6.2023

Další krásná a již tradiční výstava českého strakatého skotu se dnes (2.6.2023) uskutečnila ve středisku ZAS Mžany, a.s. v Sověticích.
Zemědělského dne Mžany se zúčastnilo celkem 41 plemenic od 13 chovatelů. Ve třech základních soutěžních kategoriích se ukázala  nádherná zvířata a vyhodnocení té nejlepší opravdu nebylo jednoduché.
Cenu nejlepší prvotelky - MISS NADĚJE si odnesla plemenice z podniku PROAGRO Radešínská Svratka a.s., která byla ohodnocena i jako kráva s nejlepším vemenem. Nejlepší druhotelkou - MISS DŮVĚRA se stala kráva z podniku Nahořanská a.s. První místo v kategorii starších krav - MISS JISTOTA obsadila plemenice na V. laktaci z Volanické zemědělské a.s., která se zároveň stala ŠAMPIONKOU VÝSTAVY na Zemědělském dni v Mžanech. Nejlepší vodičkou se stala Zdena Munzarová z Nahořanské a.s. a nejlepším vodičem pak Martin Šlejtr ze SZEŠ Poděbrady.
Jednou ze specialit této výstavy bylo vyhodnocení nejlepšího fandícího teamu, tím se právem stal fanklub Zemědělského družstva Chýšť (ti žlutí ). Avšak i ostatní podniky se do soutěže fanklubů zapojili s vervou a podpora jejich svěřenkyň byla slyšet ze všech stran.
Všem skláníme poklonu za nádherná zvířata, organizaci výstavy, atmosféru a příjemně strávený den. Zde v příspěvku můžete opět shlédnout kompletní výsledky zemědělského dne. 

Fotografie :