Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

2.10.2023 Z domova

Chovatelský zájezd na Slovensko 19. 9. - 21. 9. 2023  

Společně s firmou Schaumann - Úspěch ve stáji, jakožto partnerem soutěže šlechtitelských chovů pro rok 2023, jsme se rozhodli oproti tradičním DOD uspořádat chovatelský zájezd na Slovensko. 

Cílem zájezdu byly 2 farmy slovenského strakatého skotu a pak II. ročník národní výstavy – Simmental Cupu na Masarykove Dvore.

V úterý jsme společně vyrazili ze Žďáru nad Sázavou rovnou na první farmu TOMAK s.r.o. v Podolínci.

Chovem nás provedla zootechnička. Součástí komplexu v Podolínci jsou 3 produkční stáje, 2 jsou uzpůsobené na dojící roboty a jedna je s klasickou dojírnou. Prošli jsme i suchostojné krávy a nahlédli do připravované stáje pro odchov mladého dobytka.

Následoval přesun na hotel do centra Košic a následná večerní prohlídka Hlavné a historických památek Košic s průvodcem.

Na druhý den nás čekala druhá prohlídka, sice menší, ale za to užitkovější stáje v Medzanech Agrofarmy – K, s.r.o. Šlechtitelským chovem nás provedl hlavní zootechnik.

Vydali jsme se směr Zvolen a na závěr dne nás čekala  prohlídka malého a mladého pivovaru na Masarykove Dvore. Součástí exkurze byla samozřejmě i ochutnávka 5 druhů jejich nepasterizovaného a nefiltrovaného piva. Příjemné prostředí pivovaru svádělo k delšímu debatování, ale čekala nás večeře a další náročný den, takže následoval přesun na hotel v nedalekém Zvolenu.

Třetí a poslední den byl věnován II. ročníku Národního šampionátu – Simmental Cupu slovenského strakatého dobytka opět na Masarykove Dvore. Soutěžní přehlídky se zúčastnilo skoro 40 plemenic slovenského strakatého skotu, z nichž vzešla šampionka prvotelka z podniku RD Čereňany. Přehlídku hodnotil Ing. Pavel Král - ředitel Svazu českého strakatého skotu, z. s.


Moc děkujeme chovatelům za účast.