Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

9.6.2023 Z domova
Již 12. ročník Orlického poháru se letos konal 8. 6. 2023 v areálu farmy Verměřovice. 
Návštěvníci výstavy mimo samotnou přehlídku mohli nahlédnout i do produkční stáje pro dojnice.
Ještě než započala samotná přehlídka byli předvedeni potomci po embryotransferu a také jejich matka (dárkyně embryí), již vysokobřezí jalovice z místního podniku.
Samotné výstavní přehlídky se zúčastnilo 36 soutěžních plemenic z 9 zemědělských podniků. Opět se ukázala nádherná zvířata a při výběru těch nejlepších se rozhodčí jistě zapotil. Soutěže prvotelek se zúčastnilo 12 krav, soutěže starších pak 17 druhotelek, 4 krávy na III. laktaci, jedna plemenice na IV. laktaci, jedna na V. laktaci a jedna plemenice na VII. laktaci. Vítězství v kategorii prvotelek si odnesla plemenice z domácího podniku PODORLICKO a.s. MISTROVICE. Nejlepší starší krávou se stala druhotelka ze ZD Mostek.
Za celoživotní užitkovost byla oceněna kráva na VII. laktaci z podniku ZOPOS Přestavlky a.s. 
V rámci programu probíhala i soutěž kolekcí, do které se přihlásilo 7 podniků a do kruhu pak byly vybrány 3 z nich. Vítěznou kolekci si dovezl podnik Líšnická a.s. Šampionkou výstavy a zároveň i krávou s nejlepším vemenem se stala prvotelka a vítězka kategorie I. laktací z PODORLICKO a.s. MISTROVICE.
Poděkování za krásnou výstavu patří nejen pořadatelům, ale i vodičům a vystavujícím podnikům za nádherná a skvěle připravená zvířata.