Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

O Junior Teamu

Junior team CESTR se aktivoval ke své činnosti v loňském roce na letním škole mladých chovatelů v Poděbradech.

Jedná se o sdružení mladých příznivců chovu českého strakatého skotu. V dnešní době je důležité dát šanci mladým zapáleným chovatelům, studentům či i jen zájemcům o oblast zemědělství. Rozšířit obzory, a ještě více podpořit budoucí mladé zootechniky a chovatele to je i náš skromný cíl. Cílem aktivit, které jsou pro mladé chovatele připravovány, je předání veškerých dostupných teoretických i praktických informací, týkajících se skotu.

V rámci společných setkávání si mohou studenti vyzkoušet zásady výstavnictví a předvedení skotu. V praxi se seznámí se zásadami fittingu, hodnocení exteriéru plemenic. Vše je proloženo odbornými přenáškami z praxe ( úprava paznehtů, péče o telata, výživa skotu). 

S juniory jsme také podnikli i výlet do zahraničí. Exkurze do rakouského Trabochu se ukázala být výbornou příležitostí nastínit našim juniorům tamější výstavní ruch, od péče o výstavní jalovice až po finální předvedení. Bundes-Jungzüchter Championat (Spolkový šampionát mladých chovatelů) ve Štýrsku nám představil nejen jalovice plemene fleckvieh, kterých bylo největší množství, ale i plemeno holštýnské, pinzgavské, brown swiss nebo jersey. Při práci jsme mohli sledovat i profesionálního rakouského fotografa HaKa. 

Ruku k dílu Junioři přiložili na Národní výstavě v Radešínské Svratce 2022 a na Národní výstavě v Brně 2023.

Fotodokumentace z šampionátu Juniorů dojených plemen z Národní výstavy hospodářských zvířat v Brně 2023 naleznete na adrese :

JUNIOR TEAM CESTR Brno 2023 (fotogalerie) | ČESTR