Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>ZMĚNY VE VYDÁVÁNÍ DOKUMENTŮ PLEMENNÉ KNIHY
 

ZMĚNY VE VYDÁVÁNÍ DOKUMENTŮ PLEMENNÉ KNIHY

S platností od 1. 11. 2018 dochází v souvislosti s aplikací nařízení EU 2016/1012 a prováděcího nařízení EU 2017/717 k úpravě dokumentů plemenné knihy vydaných pro čistokrevná plemenná zvířata.

S platností od 1. 11. 2018 dochází v souvislosti s aplikací nařízení EU 2016/1012 a prováděcího nařízení EU 2017/717 k úpravě dokumentů plemenné knihy vydaných pro čistokrevná plemenná zvířata.

Čistokrevné plemenné zvíře musí být při obchodování v rámci EU doprovázeno dokladem zootechnický certifikát. Tento doklad je unifikovaný pro hlavní druhy hospodářských zvířat, liší se však obsahem údajů u jednotlivých kategorií – zvíře/sperma atd.

Dokumenty plemenné knihy - Potvrzení o původu - pro vývoz ZVÍŘAT  DOJENÝCH  PLEMEN  SKOTU jsou upraveny takto:

 • čistokrevným zvířatům se na druhou stranu Potvrzení o původu (místo původních vysvětlivek) tiskne zootechnický certifikát,
 • zvířata z přípravných oddílů plemenných knih dostanou Potvrzení o původu v původní podobě (s vysvětlivkami na zadní straně).

 

POZOR!

Změna při podávání žádostí o vystavení dokumentů plemenné knihy - Potvrzení o původu - pro vývoz SPERMATU PLEMENNÝCH BÝKŮ

 • Žádosti o vystavení POP na býka (ke stažení zde) označte, že se jedná o vývoz spermatu.
 • Stáhněte si soubor SemenAnnex.xlsx (ke stažení zde), vyplňte sloupce v následném pořadí:
  • h05      číslo býka
  • s01      číslo veterinárního dokladu trace např.: INTRA.CZ.2018.0033121-V1
  • s02      název střediska pro odběr nebo skladování spermatu
  • s03      adresa střediska
  • s04      číslo schválení střediska
  • s05      jméno a adresa příjemce zásilky
 • Doplněný soubor SemenAnnex.xlsx zašlete ve stejném formátu zpět společně s žádostí o vystavení POP na vývoz spermatu býka.

Publikováno: 27. 11. 2018
Počet přečtení: 1274×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr