Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Souhrn událostí uplynulého dne – 19.11. 2019Souhrn událostí uplynulého dne – 19.11. 2019
Agris

Meruňkové marmelády: Testy ukázaly rozdíly v kvalitě, ale žádné falšování. Vláda schválila rozpočet zemědělského fondu na příští rok. Datlovití ptáci jsou důležití v ochraně lesa. Péče o ně se vyplatí. Rekordní úroda pšenice, kukuřice bude zřejmě méně.
Prospěšné půdní houby mohou utrpět změnami klimatu, ukazuje výzkum českých akademikůProspěšné půdní houby mohou utrpět změnami klimatu, ukazuje výzkum českých akademiků
ČT 24

Nejrozsáhlejší současnou databázi houbových komunit vytvořili vědci z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR. Získali díky ní nové poznatky ohledně rozmanitosti hub, jejich vztahu s prostředím i možných hrozeb spjatých s teplotními změnami. Na výskyt prospěšných hub mohou mít případné klimatické změny negativní dopad.
Plochy vhodné pro pěstování smrku v Evropě se zmenší dle expertaPlochy vhodné pro pěstování smrku v Evropě se zmenší dle experta
ČTK

Rozloha ploch vhodných pro pěstování smrku a obecně jehličnanů v Evropě se do budoucna citelně zmenší kvůli klimatické změně, jež s sebou nese oteplování a mění srážkové poměry. Aby bylo možné vůbec jehličnany pěstovat, je podle Kurta Ramskoglera z rakouské firmy na pěstování sazenic Lieco potřeba sázet jen takové stromy, které jsou vypěstované z kvalitního genetického materiálu.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>ZMĚNY VE VYDÁVÁNÍ DOKUMENTŮ PLEMENNÉ KNIHY
 

ZMĚNY VE VYDÁVÁNÍ DOKUMENTŮ PLEMENNÉ KNIHY

S platností od 1. 11. 2018 dochází v souvislosti s aplikací nařízení EU 2016/1012 a prováděcího nařízení EU 2017/717 k úpravě dokumentů plemenné knihy vydaných pro čistokrevná plemenná zvířata.

S platností od 1. 11. 2018 dochází v souvislosti s aplikací nařízení EU 2016/1012 a prováděcího nařízení EU 2017/717 k úpravě dokumentů plemenné knihy vydaných pro čistokrevná plemenná zvířata.

Čistokrevné plemenné zvíře musí být při obchodování v rámci EU doprovázeno dokladem zootechnický certifikát. Tento doklad je unifikovaný pro hlavní druhy hospodářských zvířat, liší se však obsahem údajů u jednotlivých kategorií – zvíře/sperma atd.

Dokumenty plemenné knihy - Potvrzení o původu - pro vývoz ZVÍŘAT  DOJENÝCH  PLEMEN  SKOTU jsou upraveny takto:

 • čistokrevným zvířatům se na druhou stranu Potvrzení o původu (místo původních vysvětlivek) tiskne zootechnický certifikát,
 • zvířata z přípravných oddílů plemenných knih dostanou Potvrzení o původu v původní podobě (s vysvětlivkami na zadní straně).

 

POZOR!

Změna při podávání žádostí o vystavení dokumentů plemenné knihy - Potvrzení o původu - pro vývoz SPERMATU PLEMENNÝCH BÝKŮ

 • Žádosti o vystavení POP na býka (ke stažení zde) označte, že se jedná o vývoz spermatu.
 • Stáhněte si soubor SemenAnnex.xlsx (ke stažení zde), vyplňte sloupce v následném pořadí:
  • h05      číslo býka
  • s01      číslo veterinárního dokladu trace např.: INTRA.CZ.2018.0033121-V1
  • s02      název střediska pro odběr nebo skladování spermatu
  • s03      adresa střediska
  • s04      číslo schválení střediska
  • s05      jméno a adresa příjemce zásilky
 • Doplněný soubor SemenAnnex.xlsx zašlete ve stejném formátu zpět společně s žádostí o vystavení POP na vývoz spermatu býka.

Publikováno: 27. 11. 2018
Počet přečtení: 2981×
 
 
Reklama
Sano 2019
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr