Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Vrcholné setkání u kancléřky Merkelové: dvě různé pozice.
 

Vrcholné setkání u kancléřky Merkelové: dvě různé pozice.

Na žádost kancléřky Merkelové se v pátek uskutečnilo setkání nejvyšších zástupců producentů mléka – prezidenta Německého zemědělského svazu (DBV) Gerda Sonnleitnera a prezidenta Svazu producentů mléka v SRN (BDM) Romualda Schabera.

Výsledkem jednání na nejvyšší úrovni  je plná podpora kancléřky Merkelové pro ministryni Ilse Aignerovou pro dnešní jednání rady ministrů v Bruselu.
Hlavním požadavkem, se kterým Ilse Aigner vystoupí bude další navýšení exportních subvencí, které by měly zajistit uvolnění mléčného trhu v Evropě a zklidnění kritické situace trhu mléka. Podle prezidenta Sonnleitnera, je třeba rovněž podpořit oživení poptávky jak na domácím trhu, tak i na exportních trzích, které jsou pro Německo přístupné.
Kromě toho požadoval DBV také zřízení speciálních programů pro producenty mléka, organizovaných na národní úrovni, s cílem podpořit také restrukturalizaci prvovýrobců mléka, ale i části zpracovatelského průmyslu.

Pozice BDM: „žádné další peníze daňových poplatníků do systému!“
Také BDM označil páteční jednání s Angelou Merkelovou za konstruktivní. BDM se s kancléřkou shodl například na možnosti zmrazení pro letošní rok navrženého navýšení kvóty, omezení saldování nebo zavedení jednotného přepočtového koeficientu kg a litrů mléka.
Zastavení navyšování kvóty pro celou EU 27 vidí kancléřka jako významné, ale složitě prosaditelné téma.
Pro BDM je ale, narozdíl od DBV, nepřípustné požadovat další prostředky daňových poplatníků pro zajištění intervenčních nákupů a exportních náhrad bez současného řešení hlavního problému – řízení množství mléka na trhu. Vůči DBV požaduje BDM aby přestal hájit pouze svoje politické zájmy a zasadil se o potřeby zemědělců – producentů mléka.
Je krajně nezodpovědné žádat v dobách prázných státních pokladem další státní peníze na podporu exportů bez náznaku řešení hlavního problému: řízení množství mléka evropském trhu.

Publikováno: 5. 10. 2009
Počet přečtení: 21108×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr