Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Více mléka v Americe, méně v Oceánii
 

Více mléka v Americe, méně v Oceánii

Německý ZMP vydal zprávu o vývoji produkce mléka v různých částech světa.Podle sdělení Zentralen Markt- und Preisberichtstelle (ZMP ) pokračuje v Severní Americe i nadále trend nárůstu produkce mléka. Za první čtvrtletí letošního roku bylo dodáno o 2,4 % mléka více, než ve stejném období roku 2007.Podle posledních informací tento trend pokračoval v nezměněné podobě i za měsíc duben. Za celý kalendářní rok 2008 očekává americké ministerstvo zemědělství zvýšení produkce o 1 % oproti předcházejícímu roku. Podobný trend je patrný také v Kanadě, kde za první čtvrtletí narostla produkce o 2,8 %.

 

Naproti tomu v Austrálii je stále mléka méně a trendem dalšího poklesu, i když pokles produkce je v roce 2008 nižší, než tomu bylo v roce minulém. Za první čtvrtletí 2008 poklesl objem dodávek o 2,5 %, zatímco v roce 2007 to bylo o 8,5% méně v porovnání s rokem 2006. Nový Zéland očekává na konci hospodářského roku 2007/08 (na konci května 2008) o 4 % mléka méně, než v předchozím hospodářském roce. Silná sucha v zimních měsících se významně projevila na snížení produkce mléka. Ani srážky v posledních měsících, které přišly příliš pozdě, nezajistí zvýšení produkce mléka do konce roku 2008. Nárůst produkce mléka v těchto oblastech bude do budoucna stále více záviset na klimatických podmínkách a lze předpokládat, že zlepšení podmínek klimatu přinese expanzi mléčné výroby v těchto regionech.


Zdroj: www.agrarheute.com

Publikováno: 17. 6. 2008
Počet přečtení: 20133×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr