Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>V pondělí znovu o mléce, tentokrát ve Vídni
 

V pondělí znovu o mléce, tentokrát ve Vídni

Rakouský ministr zemědělství Nikolaus Berlakovich pozval svoje kolegy na setkání do Vídně.


 V pondělí se opět sejdou ministři zemědělství. Cílem setkání je sladit společný postup před oficiální Radou ministrů, která se bude konat 19.10 v Bruselu. Kromě německé ministryně Ilse Aigner a francouzského ministra Bruno Le Maira se očekává účast dalších 7 ministrů včetně Jakuba Šebesty.

Problematická situace producentů mléka si podle názoru "velké trojky" - Rakouska, Francie a Německa zasluhuje mnohem větší pozornost Evropské komise a výraznější zásahy do sektoru mléka.

Rakousko navrhlo a trvá na dalších opatřeních, jako například podpora využívání mléka v cukrářských a pekařských výrobcích, což komisařka Fischer Boelová dosud odmítá. K tomuto požadavku, stejně jako k několika dalším se již připojila 20 ze 27 členských států. Tradičně proti těmto návrhům zůstávají liberální státy jako je Švédsko, Velká Británie, Nizozemí nebo Dánsko.

Ve stejném čase proběhnou ve Vídni mohutné protestní akce organizované rakouským producenty mléka (IG Milch) s cílem znovu upozornit na kritickou situaci sektoru.

Zdroj: IG Milch a www.topagrar.com 

Publikováno: 9. 10. 2009
Počet přečtení: 21568×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr