Domovská stránka>Zprávy>V pondělí znovu o mléce, tentokrát ve Vídni
 

V pondělí znovu o mléce, tentokrát ve Vídni

Rakouský ministr zemědělství Nikolaus Berlakovich pozval svoje kolegy na setkání do Vídně.


 V pondělí se opět sejdou ministři zemědělství. Cílem setkání je sladit společný postup před oficiální Radou ministrů, která se bude konat 19.10 v Bruselu. Kromě německé ministryně Ilse Aigner a francouzského ministra Bruno Le Maira se očekává účast dalších 7 ministrů včetně Jakuba Šebesty.

Problematická situace producentů mléka si podle názoru "velké trojky" - Rakouska, Francie a Německa zasluhuje mnohem větší pozornost Evropské komise a výraznější zásahy do sektoru mléka.

Rakousko navrhlo a trvá na dalších opatřeních, jako například podpora využívání mléka v cukrářských a pekařských výrobcích, což komisařka Fischer Boelová dosud odmítá. K tomuto požadavku, stejně jako k několika dalším se již připojila 20 ze 27 členských států. Tradičně proti těmto návrhům zůstávají liberální státy jako je Švédsko, Velká Británie, Nizozemí nebo Dánsko.

Ve stejném čase proběhnou ve Vídni mohutné protestní akce organizované rakouským producenty mléka (IG Milch) s cílem znovu upozornit na kritickou situaci sektoru.

Zdroj: IG Milch a www.topagrar.com 

Publikováno: 9. 10. 2009
Počet přečtení: 24961×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr