Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Tuberkulóza skotu v Rakousku
 

Tuberkulóza skotu v Rakousku

Na pěti mléčných farmách v Rakousku se objevil výskyt tuberkulózy u skotu.

V rakouském oblasti Lechtal v okolí města Steeg v Tyrolsku se vyskytla tuberkulóza skotu. Poraženo již muselo být 35 kusů zvířat. Z osob, které s těmito zvířaty pracovali, byl při vyšetření u třech z nich zjištěn pozitivní výsledek.

Michal Schönbauer, ředitel Spolkového výzkumného ústavu veterinární medicíny v Insbrucku, nařídil zastavení prodeje mléka ze dvora v okolí města Steeg, když už ne z celé oblasti horního Lechtalu. Staženy z prodeje zde musí být také všechny mléčné a sýrařské produkty.

Zdroj: www.animal-health-online.de
Fünf Milchviehbetriebe von Tuberkulose betroffen.
Publikováno: 10. 4. 2008
Počet přečtení: 21912×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr