Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
„Zdravějším“ verzím sladkých nápojů se daří, prodávají se čím dál víc„Zdravějším“ verzím sladkých nápojů se daří, prodávají se čím dál víc
iDNES.cz

Většina vypitých limonád je sladkých, prodeje jejich nízkokalorických verzí ale rostou mnohem rychleji. Trendem jsou i zdravé nápoje. Zahraniční značky navíc ustupují domácí produkci. Značná část nealkoholických nápojů se protočí v řetězcích s rychlým občerstvením a kinech.
Co den, to rybník. Ministerstvo zemědělství podpoří opravu či stavbu tisícovky rybníků a malých vodních nádržíCo den, to rybník. Ministerstvo zemědělství podpoří opravu či stavbu tisícovky rybníků a malých vodních nádrží
MZe ČR

Rekonstrukci, obnovu, odbahnění či stavbu více než 1200 rybníků a malých vodních nádrží podpoří v následujících třech letech Ministerstvo zemědělství (MZe) a Lesy ČR. Již nyní se také díky MZe každý den vybuduje půl kilometru nových vodovodů a kanalizací, v aktuálním programu to bude celkově přes 1000 kilometrů.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Tiplíci už mohou létat
 

Tiplíci už mohou létat

Jelikož se teploty pohybují již nad 10 °C, lze výraznou aktivitu tiplíků, pakomárů rodu Culicoides, kteří přenášejí katarální horečku ovcí, již brzy očekávat.

 Kvůli zvyšujícím se teplotám Státní veterinární správa ČR již informovala všechny chovatelské svazy a krajské veterinární správy, že dne 21. 4. 2008 skončilo období prosté přenašečů nákazy. Dospělců tiplíků přezimuje velmi málo, avšak zahřeje-li se dostatečně půda dovyvinou se z larev mladí tiplíci. V současné době je v ČR instalováno 21 pastí, do kterých se kvůli monitoringu lapají tiplíci, aby byli posléze vyšetřeni. Zatím jsme žádné infikované tiplíky nediagnostikovali. S vakcinací proti katarální horečce ovcí již začali ve Francii a Německu, chystají se ve Velké Británii. I v naší republice se s vakcinací počítá, přispěje na ní významně v prvním roce EU, a to na vakcínu, a přispěje i na její provedení. Do té doby, než se vakcinovat započne, umožní Státní veterinární správa ČR těm chovatelům, kteří budou chtít se zvířaty (skotem či ovcemi) obchodovat v rámci EU, provést vakcinaci v předstihu. Nyní, po 21. 4. , musejí chovatelé opět dbát na to, aby pokud  možno bránili kontaktu chovaných zvířat se savým hmyzem, jmenovitě s tiplíky, a před přesunem vždy ošetřili přepravní prostředky. Pokud by šlo o přesun chovných zvířat, musejí mít tato zvířata potvrzení o laboratorním vyšetření. O všech těchto povinnostech a krocích jsou informovány všechny krajské veterinární správy, i chovatelé.  
zdroj: http://www.svscr.cz, Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Publikováno: 23. 4. 2008
Počet přečtení: 24348×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr