Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Souhrn událostí uplynulého dne – 19.2. 2020Souhrn událostí uplynulého dne – 19.2. 2020
Agris

Klimaplán EU naráží na neochotu firem. Opatření jsou jen naoko, říká studie. Francie potvrdila první případ nákazy rajčat ničivým virem. Zdraží vejce na 10 korun, či o 20 haléřů? Spor o zákaz klecových chovů. Čeští vinaři dobývají svět. Z mezinárodních soutěží přivezli rekordně medailí.
Ministr zemědělství: Nejsem proti zákazu klecového chovu slepic, musí ale být racionální a začít platit v celé EUMinistr zemědělství: Nejsem proti zákazu klecového chovu slepic, musí ale být racionální a začít platit v celé EU
MZe ČR

Diskuze kolem možného ukončení klecového chovu slepic musí mít racionální základ. Pokud nezačne zákaz platit ve všech evropských zemích současně a nebude regulovaný i dovoz ze třetích zemí, pak je z hlediska prospěchu pro zvířata zbytečný. Je o tom přesvědčený ministr zemědělství Miroslav Toman.
Do Česka dorazil překlad polského rozhodnutí o Turowu, české ekologické organizace se proti rozhodnutí mohou nyní odvolatDo Česka dorazil překlad polského rozhodnutí o Turowu, české ekologické organizace se proti rozhodnutí mohou nyní odvolat
Ministerstvo životního prostředí

Do Česka oficiálně dorazilo environmentální rozhodnutí polského Regionálního ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi o posouzení vlivů prodloužení těžby na dole Turow. Stanovisko polského úřadu je kladné.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Svazem doporučený seznam býků vhodných k připařování prosinec 2019
 

Svazem doporučený seznam býků vhodných k připařování prosinec 2019

Výběr plemeníků na své stádo není jednoduchou záležitostí a potřebuje určitý čas, který výběru vhodných býků věnujete.

Výběr plemenného býka pro stádo by se neměl řídit jen celkovým indexem GZW, ale i dalšími plemennými hodnotami. Dalším velmi důležitým aspektem při výběru býka na své plemenice je míra prověření plemeníka. Je nutné si uvědomit, že plemenné hodnoty mladých genomických býků mají spolehlivost okolo 60 %. Jsou to v podstatě býci, kteří byli dříve nazýváni testanty.

Když budu chtít korigovat některé exteriérové nedostatky svého stáda, skupiny či individuální dojnice, musím hledat vhodného býka, který zlepšuje tu konkrétní exteriérovou vlastnost, například postoj končetin. Pokud budu chtít zlepšit osvalení svého stáda, budu hledat plemeníka který má velmi nadprůměrné hodnoty této vlastnosti apod. 

Do seznamů, které níže uvádíme jsou zařazeni býci podle nadprůměrných hodnot selekčních indexů a RPH exteriéru končetin a vemene. Především prověření býci v seznamu se vyznačují velkou kvalitou. Avšak při korekci určité vlastnosti (znaku), nebo vysokému inbreedingu, mohou být vhodní býci i mimo tento seznam.

Hranice pro zařazení do seznamu:

  • GZW – 124 a více (bezrohý 112 a více)
  • MW – 100 a více
  • FW – 100 a více
  • FIT – 100 a více

Poznámka: V dílčích selekčních indexech může být maximálně 1 index nižší než 100

  • KON – 100 a více
  • VEM – 100 a více

Poznámka: U exteriérových charakteristik může být maximálně 1 znak nižší než 100

 

V seznamu naleznete abecedně řazené býky podle jména, dvojklikem na ikonu PDF ve sloupci "ODKAZ" naleznete bližší informace o jednotlivých býcích.

 

Seznam prověřených býků prosinec 2019 ZDE

 

Seznam mladých genomických býků prosinec 2019 ZDE

Publikováno: 11. 12. 2019
Počet přečtení: 1239×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr