Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
MŽP a Česká geologická služba se podílely na vzniku prvního globálního geoparku UNESCO ve Střední AmericeMŽP a Česká geologická služba se podílely na vzniku prvního globálního geoparku UNESCO ve Střední Americe
Ministerstvo životního prostředí

Kaňon řeky Rio Coco v Nikaragui, jehož přírodní a kulturní dědictví objevila Česká geologická služba, byl dnes jako první ve Střední Americe vyhlášen globálním geoparkem UNESCO. Jeho globální význam potvrdilo 209. zasedání Výkonné rady UNESCO v Paříži. Na vzniku geoparku se významným způsobem podílelo Ministerstvo životního prostředí a Česká geologická služba.
Pivo, víno, maso, ovoce. Zdražování v Česku nabírá na rychlostiPivo, víno, maso, ovoce. Zdražování v Česku nabírá na rychlosti
novinky.cz

Zdražování v Česku a snižování hodnoty úspor zase nabralo na rychlosti. V červnu spotřebitelské ceny vzrostly meziročně o 3,3 procenta, ve srovnání s květnem potom poskočily o 0,6 procenta. K červnovému meziročnímu růstu inflace přispěly nejvíce ceny potravin, bydlení, ale také dražší alkohol a tabák.
OSN: Sýrii hrozí poprvé od začátku války nedostatek chlebaOSN: Sýrii hrozí poprvé od začátku války nedostatek chleba
ČTK

Poprvé od začátku občanské války v roce 2011 hrozí Sýrii vážný nedostatek základní potraviny - chleba. Podle dnešní zprávy agentury Reuters ohrozí narušení dotovaného zásobování chlebem vládu i obyvatele.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Svazem doporučený seznam býků vhodných k připařování duben 2019
 

Svazem doporučený seznam býků vhodných k připařování duben 2019

Výběr plemeníků na své stádo není jednoduchou záležitostí a potřebuje určitý čas, který výběru vhodných býků věnujete.

Výběr plemenného býka pro stádo by se neměl řídit jen celkovým indexem GZW, ale i dalšími plemennými hodnotami. Dalším velmi důležitým aspektem při výběru býka na své plemenice je míra prověření plemeníka. Je nutné si uvědomit, že plemenné hodnoty mladých genomických býků mají spolehlivost okolo 60 %. Jsou to v podstatě býci, kteří byli dříve nazýváni testanty.

Když budu chtít korigovat některé exteriérové nedostatky svého stáda, skupiny či individuální dojnice, musím hledat vhodného býka, který zlepšuje tu konkrétní exteriérovou vlastnost, například postoj končetin. Pokud budu chtít zlepšit osvalení svého stáda, budu hledat plemeníka který má velmi nadprůměrné hodnoty této vlastnosti apod. 

Do seznamů, které níže uvádíme jsou zařazeni býci podle nadprůměrných hodnot selekčních indexů a RPH exteriéru končetin a vemene. Především prověření býci v seznamu se vyznačují velkou kvalitou. Avšak při korekci určité vlastnosti (znaku), nebo vysokému inbreedingu, mohou být vhodní býci i mimo tento seznam.

Hranice pro zařazení do seznamu:

  • GZW – 124 a více (bezrohý 112 a více)
  • MW – 100 a více
  • FW – 100 a více
  • FIT – 100 a více

Poznámka: V dílčích selekčních indexech může být maximálně 1 index nižší než 100

  • KON – 100 a více
  • VEM – 100 a více

Poznámka: U exteriérových charakteristik může být maximálně 1 znak nižší než 100

 

V seznamu naleznete abecedně řazené býky podle jména, dvojklikem na ikonu PDF ve sloupci "ODKAZ" naleznete bližší informace o jednotlivých býcích.

 

Seznam prověřených býků duben 2019 ZDE

Seznam mladých genomických býků duben 2019 ZDE

 


Publikováno: 2. 4. 2019
Počet přečtení: 4942×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr