Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Stávka v SRN pokračuje
 

Stávka v SRN pokračuje

Němečtí producenti mléka se během víkendu a na začátku týdne neomezili jenom na 'dodávkovou stávku'. Kromě blokád mlékáren probíhala i řada setkání se spotřebiteli. O víkendu se sešli také vrcholní zástupci zainteresovaných stran.

Nedělní jednání u kulatého stolu mezi DBV (Německý zemědělský svaz) , BDM (Německý svaz producentů mléka) a MIV (Svaz zpracovatelů mléka v Německu) přineslo jenom částečný posun v celé problematice. Zásadní rozdíl panuje v názorech na právě probíhající stávku. MIV přislíbil zahájit urychleně vyjednávání s obchodními řetězci. 

Zprávy z večera 2.6.: Podle oficiálních údajů MIV se do mlékáren 2.6. dostalo méně než 50 % obvyklého denního množství mléka, v některých regionech to však není ani 20 %. U některých mlékáren musela přístupové komunikace obsazené demonstranty odklízet policie. Podle interního sdělení MIV je v tuto chvíli na německých silnicích minimálně 500 cisteren (každá s objemem 25 000) mléka, které v důsledku blokád mlékáren nemohou (patrně ani nebudou) dopraveny do mlékáren. V důsledku blokád přístupových komunikací se do mlékáren nemůže dostat ani mléko od producentů, kteří se stávkou nesouhlasí.

Kromě stávky a blokád organizují chovatelé i „nákupní akce“ s cílem vyprázdnit regály obchodních řetězců, což se na řadě míst v SRN daří.
Druhý největší německý řetězec supermarketů REWE prezentoval ochotu sejít se a jednat se zástupci producentů mléka.

Německý svaz spotřebitelů v Bonnu se postavil JEDNOZNAČNĚ na stranu stávkujících zemědělců veřejně podpořil jejich oprávněné požadavky. Německá veřejnost podporuje protesty producentů mléka za vyšší ceny.
Stávkou se ve středu na svém jednání bude zaobírat také německý Bundestag. 

Stávky ve větším rozsahu dále pokračují ve Švýcarsku. Naopak ukončena byla blokáda mlékárny Friesland Foods v Nizozemí a to na základě soudního příkazu.

Některé regiony v Rakousku (Burgenland, Tyrolsko) hlásí dopad stávky snížení denních dodávek až o 85 %:

Situace v Německu si začínají všímat i česká media - http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/index_view.php?id=315904

Publikováno: 2. 6. 2008
Počet přečtení: 24465×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr