Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Test dětských moučníků: svačinky bez bílkovin, zato plné cukrů a tukůTest dětských moučníků: svačinky bez bílkovin, zato plné cukrů a tuků
iDNES.cz

I když dětské snacky vypadají jako ideální školní svačina, raději zůstaňte u ovoce nebo chleba. Ty dítěti dodají potřebné živiny. MF DNES nechala otestovat osmnáct druhů jemného pečiva, většinou s čokoládovou či krémovou náplní, které maminky přidávají školákům do svačinových boxů.
Hovězí, které nevidělo krávu. Nizozemský tým maso pěstuje v laboratoříchHovězí, které nevidělo krávu. Nizozemský tým maso pěstuje v laboratořích
ČT 24

Bude se lidstvo živit masem vypěstovaným z buněk v laboratořích? Zpočátku to vypadalo jako vědecko-fantastický sen, ale tým nizozemského vědce Marka Posta ukazuje, že to není nemožné. Rozšíření brání jen vysoká cena.
Jak ČR zvládla krizové situace způsobené povodněmi? Vladimír F. Mana vystoupil na mezinárodní konferenci v PeruJak ČR zvládla krizové situace způsobené povodněmi? Vladimír F. Mana vystoupil na mezinárodní konferenci v Peru
Ministerstvo životního prostředí

Náměstek ministra životního prostředí Vladimír F. Mana se v peruánské Limě zúčastnil prvního ročníku mezinárodní konference EIDESEA (Konference o obraně, bezpečnosti a životním prostředí). Pořádala ji tamní armáda ve spolupráci s významnou univerzitou PUCP (Pontificia Universidad Católica del Perú).
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Stále více uživatelů FleckScore
 

Stále více uživatelů FleckScore

Jak jsme Vás již v 3. Zpravodaji loňského roku informovali, Evropská a Světová federace chovatelů strakatého skotu se podílela na tvorbě webové stránky www.fleckscore.com, která slouží jak profesionálním bonitérům, tak i dalším zájemcům k hodnocení zevnějšku strakatého skotu.

O velkém zájmu o zpřístupnění systému většímu počtu uživatelů svědčí i to, že je stránka překládaná do dalších jazyků. Aktuálně je www.fleckscore.com k dispozici v angličtině, češtině, italštině, maďarštině, němčině, španělštině a nově také v polštině. 

Základní informace:

Celý systém FleckScore je výbornou pomůckou, protože z jednotlivých lineárně hodnocených znaků vypočítává souhrnné známky a obsahuje všechny popisované vady rámce, končetin a vemene. Nejdůležitější částí internetových stránek je online formulář, který obsahuje všechny hodnocené lineární znaky, vady i souhrnné výsledné známky. Informace k jednotlivým ukazatelům a stupnicím jsou k dispozici nejen v grafické, ale i slovní podobě.

Popis jednotlivých lineárních znaků je možný na stupnici 1 – 9, zadání eventuálních vad potom za pomoci 1 nebo 2 dle závažnosti vady. K výpočtu celkové známky hodnocení zevnějšku se používají různé váhy u jednotlivých znakům dle jejich vlivu na délku produkčního života. Návrh známky za končetiny a vemeno může být konečný, ale hodnotitel má možnost upravit tento návrh +/- 3 body. Pohled experta na to které zvíře je tedy také zohledněný. Průměrné hodnocení populace odpovídá nezávisle na laktaci 80 bodům na stupnici od 68 do 93 bodů u prvotelek – s možností posunutí stupnice směrem nahoru pro krávy s více telaty. U krav na druhé a třetí laktaci je možné stupnici rozšířit na 94 resp. 95 bodů, pokud je vyjádření končetin a vemene výjimečně pozitivní.

V online formuláři mohou být popisovány strakaté krávy všech věkových kategorií.

Publikováno: 18. 10. 2017
Počet přečtení: 306×
 
 
Reklama
face
Mikrop
CSOB
Estrotect
Skupina Akcenta
Ambiente restaurace - Čestr