Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Světový den bezpečnosti potravinSvětový den bezpečnosti potravin
MZe ČR

K dalšímu zvýšení bezpečnosti potravin a omezení světového nárůstu nemocí z potravin vyzývá druhý ročník Světového dne bezpečnosti potravin (World Food Safety Day – WFSD), který se slaví 7. června. Jeho letošním tématem je Bezpečnost potravin – záležitost každého z nás (Food safety, everyone´s business).
Jak úspěšný je zatím boj proti plastovému znečištění? NevímeJak úspěšný je zatím boj proti plastovému znečištění? Nevíme
Ekolist.cz

Na jedné straně pozitivní trend ve snižování znečištění životního prostředí plastovými odpadky, na druhé pak nejasné vyčíslení prospěšnosti zákazů nebo úplná absence vyhodnocení účinnosti přijatých opatření. To vše přehledně shrnuje analýza severokarolínské Duke University, která se dívá, jak jsme za posledních dvacet s plasty pokročili.
České pivo hořkne. Pivovary se předhání, kdo nabídne vyšší stupeň IBU, chutě se měníČeské pivo hořkne. Pivovary se předhání, kdo nabídne vyšší stupeň IBU, chutě se mění
Aktuálně.cz

Pivovar Radegast nabízí od minulého měsíce svým zákazníkům novinku - pivo s vůbec nejvyšší hořkostí, jaké kdy během své padesátileté existence uvařil. Nový produkt označuje za pivní revoluci. Pozadu nezůstal ani konkurenční Budějovický Budvar, jenž na trh uvedl ležák Budvar 33, který taktéž vyčnívá svou hořkostí.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Společný evropský program eliminace Para TBC?
 

Společný evropský program eliminace Para TBC?

EU uvažuje o společném postupu při eliminaci para TBC.

Evropská unie plánuje nastartovat společný monitorovací program s cíle vytvořit jednotnou strategii eliminace paratuberkulozy. Plánována je společná unijní dohoda, která by měla být uzavřena na podzim letošního rokum s cílem společného postupu při ozdravování od para TBC. Podle holandské deníku Agrarisch Dagblad, který cituje koordinátora projektu Douwe Bakkera, je však zatím příliš brzy na diskuse o výsledcích dohody.

Důvodem, pro společný projekt eliminace para TBC je skutečnost, že v EU neexistuje jednotný přístup při řešení problému výskytu para TBC. Zmiňován je i potenciální vztah para TBC s některými chorobami v humání oblasti.

Například v Nizozemí již dnes funguje systém kontroly chovů označený jako Para Programm Nederland, v jehož rámci jsou chovy zapojené v projektu pravidelně kontrolovány na výskyt para TBC.


Zdroj: www.topagrar.com

Publikováno: 9. 8. 2010
Počet přečtení: 25800×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr