Domovská stránka>Zprávy>Sonnleitner: cena mléka za rok 2008 bude vyšší než před rokem
 

Sonnleitner: cena mléka za rok 2008 bude vyšší než před rokem

Podle prezidenta DBV (Deutschebauernverband) Gerda Sonnleitnera bude průměrná cena mléka v roce 2008 vyšší než průměr roku předchozího.

Podle středečního prohášení Gerda Sonnleitnera očekává Německo v letošním roce průměrnou cenu mléka vyšší, než byl průměr loňského roku. Toto prohlášení učinil prezident německého DBV několi dnů před plánovaným setkání německých producentů, zpracovatelů a obchodníků, které plánuje spolkový ministr zemědělství Horst Seehofer na 29. července.
Součástí diskuse příští týden bude i plnění požadavku německých producentů mléka na zřízení "mléčného fondu" pro potřeby podpory chovaatelů dojnic v souvislosti s plánovanými změnami CAP v oblasti mléčných kvót. Ministr Seehofer zůstavá v této otázce optimistou a to i přes dosavadní negativní postoj Evropské komise i komisařky Fischer-Boelové.
Současně s připravovaným oficiálním setkáním "mléčných špiček" prověřuje rovněž německý antimonopolní úřad, zda nedošlo k porušení právních předpisů ze strany obchodních řetězců.
Podle slov Sonnleitnera nebylo mléčnou stávkou dosaženo zdaleka všech požadavků stávkujích producentů mléka, ani dosud nebyla dosažena požadovaná cena 43 centů za kilogram. Přesto však lze sledovat trend "zlomu ceny" mléka od ukončení stávky a většina producentů tak ve svém květnovém a červnovém vyučtování dosáhne ceny vyšší, než za měsíc duben.
 
  

Publikováno: 17. 7. 2008
Počet přečtení: 22670×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr