Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Sonnleitner: cena mléka za rok 2008 bude vyšší než před rokem
 

Sonnleitner: cena mléka za rok 2008 bude vyšší než před rokem

Podle prezidenta DBV (Deutschebauernverband) Gerda Sonnleitnera bude průměrná cena mléka v roce 2008 vyšší než průměr roku předchozího.

Podle středečního prohášení Gerda Sonnleitnera očekává Německo v letošním roce průměrnou cenu mléka vyšší, než byl průměr loňského roku. Toto prohlášení učinil prezident německého DBV několi dnů před plánovaným setkání německých producentů, zpracovatelů a obchodníků, které plánuje spolkový ministr zemědělství Horst Seehofer na 29. července.
Součástí diskuse příští týden bude i plnění požadavku německých producentů mléka na zřízení "mléčného fondu" pro potřeby podpory chovaatelů dojnic v souvislosti s plánovanými změnami CAP v oblasti mléčných kvót. Ministr Seehofer zůstavá v této otázce optimistou a to i přes dosavadní negativní postoj Evropské komise i komisařky Fischer-Boelové.
Současně s připravovaným oficiálním setkáním "mléčných špiček" prověřuje rovněž německý antimonopolní úřad, zda nedošlo k porušení právních předpisů ze strany obchodních řetězců.
Podle slov Sonnleitnera nebylo mléčnou stávkou dosaženo zdaleka všech požadavků stávkujích producentů mléka, ani dosud nebyla dosažena požadovaná cena 43 centů za kilogram. Přesto však lze sledovat trend "zlomu ceny" mléka od ukončení stávky a většina producentů tak ve svém květnovém a červnovém vyučtování dosáhne ceny vyšší, než za měsíc duben.
 
  

Publikováno: 17. 7. 2008
Počet přečtení: 19270×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr