Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Protesty v Německu nabírají na intenzitě
 

Protesty v Německu nabírají na intenzitě

Nejenom zastavení dodávek, ale i další protestní akce se odehrávají na řadě míst v SRN. Producenti mléka demonstrují u řady mlékáren.

 Milch ist ihren Preis wert! - Mléko má svoji cenu - tak by se dalo přeložit jedno z hesel, která zaznívala v průběhu demonstrací na řadě míst Německa. Němečtí chovatelé se ve svém boji neomezují na "pouhé" přerušení dodávek. Součástí mléčné stávky je řada dalších akcí jejichž cílem je vyvětlit spotřebitelům, proč bojují za ceny a mléka. Video záznamy rozhovorů se stávkujícími producenty mléka i záběry z demonstrací chovatelů skotu jsou na řadě německých zpravodajských serverů, jsou už také na www.youtube.com.   
Kromě toho probíhá i řada demonstrací před mlékárnami. Některé z menších mlékáren zastavily svoji produkci, jako se tomu stalo např. v mlékárně Kaserai Rangau.   

Fotogalerii z demonstrace před mlékárnou Sachsen Milch, která patří do řetězce Muller nalezente na adrese http://www.agrarheute.com/gallery.php?view=4012&id=312. Komentář, resp. překlad fotografií je patrně zbytečný.
K protestním akcím se připojuje řada osobnostní agrární sféry v SRN. Prezident Sasského zemědělského svazu Wolfgang Vogel se sám se svojí farmou rovněž ke stávce připojil.

Na perverzní chování obchodních řetězců, využívajících svého dominantního postavení na trhu poukázal také Německý zemědělský svaz (DBV) ve svém prohlášení ze dne 29.5.2008. Prohlášení rovněž apeluje na mlékárny a řetězce s cílem urychleně zastavit neopodstatněný pokles ceny mléka, ke kterému v důsledku spekulativního chovaní některých subjektů na trhu, došlo na začátku letošního roku.
Solidaritu se stávkujícími zemědělci vyjadřují nejenom spotřebitelé, ale i některé firmy, působící v zemědělství. Například pobočka Raiffesisen Warengenossenschaft  v Osnabrucku nabízí jadrné krmivo pro dojnici stávkujících farmářů zdarma po dobu trvání stávky.

Publikováno: 29. 5. 2008
Počet přečtení: 27942×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr