Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Protesty v Německu nabírají na intenzitě
 

Protesty v Německu nabírají na intenzitě

Nejenom zastavení dodávek, ale i další protestní akce se odehrávají na řadě míst v SRN. Producenti mléka demonstrují u řady mlékáren.

 Milch ist ihren Preis wert! - Mléko má svoji cenu - tak by se dalo přeložit jedno z hesel, která zaznívala v průběhu demonstrací na řadě míst Německa. Němečtí chovatelé se ve svém boji neomezují na "pouhé" přerušení dodávek. Součástí mléčné stávky je řada dalších akcí jejichž cílem je vyvětlit spotřebitelům, proč bojují za ceny a mléka. Video záznamy rozhovorů se stávkujícími producenty mléka i záběry z demonstrací chovatelů skotu jsou na řadě německých zpravodajských serverů, jsou už také na www.youtube.com.   
Kromě toho probíhá i řada demonstrací před mlékárnami. Některé z menších mlékáren zastavily svoji produkci, jako se tomu stalo např. v mlékárně Kaserai Rangau.   

Fotogalerii z demonstrace před mlékárnou Sachsen Milch, která patří do řetězce Muller nalezente na adrese http://www.agrarheute.com/gallery.php?view=4012&id=312. Komentář, resp. překlad fotografií je patrně zbytečný.
K protestním akcím se připojuje řada osobnostní agrární sféry v SRN. Prezident Sasského zemědělského svazu Wolfgang Vogel se sám se svojí farmou rovněž ke stávce připojil.

Na perverzní chování obchodních řetězců, využívajících svého dominantního postavení na trhu poukázal také Německý zemědělský svaz (DBV) ve svém prohlášení ze dne 29.5.2008. Prohlášení rovněž apeluje na mlékárny a řetězce s cílem urychleně zastavit neopodstatněný pokles ceny mléka, ke kterému v důsledku spekulativního chovaní některých subjektů na trhu, došlo na začátku letošního roku.
Solidaritu se stávkujícími zemědělci vyjadřují nejenom spotřebitelé, ale i některé firmy, působící v zemědělství. Například pobočka Raiffesisen Warengenossenschaft  v Osnabrucku nabízí jadrné krmivo pro dojnici stávkujících farmářů zdarma po dobu trvání stávky.

Publikováno: 29. 5. 2008
Počet přečtení: 22419×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr