Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Světový den bezpečnosti potravinSvětový den bezpečnosti potravin
MZe ČR

K dalšímu zvýšení bezpečnosti potravin a omezení světového nárůstu nemocí z potravin vyzývá druhý ročník Světového dne bezpečnosti potravin (World Food Safety Day – WFSD), který se slaví 7. června. Jeho letošním tématem je Bezpečnost potravin – záležitost každého z nás (Food safety, everyone´s business).
Jak úspěšný je zatím boj proti plastovému znečištění? NevímeJak úspěšný je zatím boj proti plastovému znečištění? Nevíme
Ekolist.cz

Na jedné straně pozitivní trend ve snižování znečištění životního prostředí plastovými odpadky, na druhé pak nejasné vyčíslení prospěšnosti zákazů nebo úplná absence vyhodnocení účinnosti přijatých opatření. To vše přehledně shrnuje analýza severokarolínské Duke University, která se dívá, jak jsme za posledních dvacet s plasty pokročili.
České pivo hořkne. Pivovary se předhání, kdo nabídne vyšší stupeň IBU, chutě se měníČeské pivo hořkne. Pivovary se předhání, kdo nabídne vyšší stupeň IBU, chutě se mění
Aktuálně.cz

Pivovar Radegast nabízí od minulého měsíce svým zákazníkům novinku - pivo s vůbec nejvyšší hořkostí, jaké kdy během své padesátileté existence uvařil. Nový produkt označuje za pivní revoluci. Pozadu nezůstal ani konkurenční Budějovický Budvar, jenž na trh uvedl ležák Budvar 33, který taktéž vyčnívá svou hořkostí.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Protesty v Německu nabírají na intenzitě
 

Protesty v Německu nabírají na intenzitě

Nejenom zastavení dodávek, ale i další protestní akce se odehrávají na řadě míst v SRN. Producenti mléka demonstrují u řady mlékáren.

 Milch ist ihren Preis wert! - Mléko má svoji cenu - tak by se dalo přeložit jedno z hesel, která zaznívala v průběhu demonstrací na řadě míst Německa. Němečtí chovatelé se ve svém boji neomezují na "pouhé" přerušení dodávek. Součástí mléčné stávky je řada dalších akcí jejichž cílem je vyvětlit spotřebitelům, proč bojují za ceny a mléka. Video záznamy rozhovorů se stávkujícími producenty mléka i záběry z demonstrací chovatelů skotu jsou na řadě německých zpravodajských serverů, jsou už také na www.youtube.com.   
Kromě toho probíhá i řada demonstrací před mlékárnami. Některé z menších mlékáren zastavily svoji produkci, jako se tomu stalo např. v mlékárně Kaserai Rangau.   

Fotogalerii z demonstrace před mlékárnou Sachsen Milch, která patří do řetězce Muller nalezente na adrese http://www.agrarheute.com/gallery.php?view=4012&id=312. Komentář, resp. překlad fotografií je patrně zbytečný.
K protestním akcím se připojuje řada osobnostní agrární sféry v SRN. Prezident Sasského zemědělského svazu Wolfgang Vogel se sám se svojí farmou rovněž ke stávce připojil.

Na perverzní chování obchodních řetězců, využívajících svého dominantního postavení na trhu poukázal také Německý zemědělský svaz (DBV) ve svém prohlášení ze dne 29.5.2008. Prohlášení rovněž apeluje na mlékárny a řetězce s cílem urychleně zastavit neopodstatněný pokles ceny mléka, ke kterému v důsledku spekulativního chovaní některých subjektů na trhu, došlo na začátku letošního roku.
Solidaritu se stávkujícími zemědělci vyjadřují nejenom spotřebitelé, ale i některé firmy, působící v zemědělství. Například pobočka Raiffesisen Warengenossenschaft  v Osnabrucku nabízí jadrné krmivo pro dojnici stávkujících farmářů zdarma po dobu trvání stávky.

Publikováno: 29. 5. 2008
Počet přečtení: 26482×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr