Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
MŽP a Česká geologická služba se podílely na vzniku prvního globálního geoparku UNESCO ve Střední AmericeMŽP a Česká geologická služba se podílely na vzniku prvního globálního geoparku UNESCO ve Střední Americe
Ministerstvo životního prostředí

Kaňon řeky Rio Coco v Nikaragui, jehož přírodní a kulturní dědictví objevila Česká geologická služba, byl dnes jako první ve Střední Americe vyhlášen globálním geoparkem UNESCO. Jeho globální význam potvrdilo 209. zasedání Výkonné rady UNESCO v Paříži. Na vzniku geoparku se významným způsobem podílelo Ministerstvo životního prostředí a Česká geologická služba.
Pivo, víno, maso, ovoce. Zdražování v Česku nabírá na rychlostiPivo, víno, maso, ovoce. Zdražování v Česku nabírá na rychlosti
novinky.cz

Zdražování v Česku a snižování hodnoty úspor zase nabralo na rychlosti. V červnu spotřebitelské ceny vzrostly meziročně o 3,3 procenta, ve srovnání s květnem potom poskočily o 0,6 procenta. K červnovému meziročnímu růstu inflace přispěly nejvíce ceny potravin, bydlení, ale také dražší alkohol a tabák.
OSN: Sýrii hrozí poprvé od začátku války nedostatek chlebaOSN: Sýrii hrozí poprvé od začátku války nedostatek chleba
ČTK

Poprvé od začátku občanské války v roce 2011 hrozí Sýrii vážný nedostatek základní potraviny - chleba. Podle dnešní zprávy agentury Reuters ohrozí narušení dotovaného zásobování chlebem vládu i obyvatele.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Prostor pro české mléko je v Číně
 

Prostor pro české mléko je v Číně

Možnost vyvážet české mléčné výrobky na tak rozsáhlý trh, jako je čínský, může být dobrou zprávou pro české výrobce.

 
Díky serióznímu a pečlivému jednání Státní veterinární správy ČR s  odpovídající čínskou autoritou bude letos možné uplatnit české mléčné výrobky vyrobené z tepelně ošetřeného mléka a tepelně ošetřené mléko na čínském trhu. Ke konci uplynulého roku se totiž podařilo Státní veterinární správě ČR ve spolupráci s naším velvyslanectvím v Pekingu vypracovat a přeložit veterinární osvědčení pro vývoz mléčných výrobků do ČLR. Vývoz je tedy povolen, tuto skutečnost potvrzuje nóta č. 1296/2008 z 15. 12. 2008. Že AQSIQ – Čínský úřad pro dovozy a karantény - schválil tuto možnost, je podle Milana Maleny, ústředního ředitele SVS ČR, velmi významným krokem, na jehož počátku byla podrobná a důsledná bilaterální jednání zástupců Státní veterinární správy a čínské strany, naposledy i na zasedání WTO v Ženevě v říjnu loňského roku. Možnost vyvážet české mléčné výrobky na tak rozsáhlý trh, jako je čínský, může být dobrou zprávou pro české výrobce. A že k takové možnosti nyní dochází, svědčí mj. i o tom, že orgány našeho státního veterinárního dozoru usilují kromě zdravotní nezávadnosti produkce i o možnost jejího uplatnění na ostatních trzích. To znamená, že je naše certifikace důvěryhodná a akceptovaná.                                                                                                                                          
                                                                                                                                                                Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR  
zdroj:  www.svscr.cz


 
 
 

Publikováno: 12. 1. 2009
Počet přečtení: 22149×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr