Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Světový den bezpečnosti potravinSvětový den bezpečnosti potravin
MZe ČR

K dalšímu zvýšení bezpečnosti potravin a omezení světového nárůstu nemocí z potravin vyzývá druhý ročník Světového dne bezpečnosti potravin (World Food Safety Day – WFSD), který se slaví 7. června. Jeho letošním tématem je Bezpečnost potravin – záležitost každého z nás (Food safety, everyone´s business).
Jak úspěšný je zatím boj proti plastovému znečištění? NevímeJak úspěšný je zatím boj proti plastovému znečištění? Nevíme
Ekolist.cz

Na jedné straně pozitivní trend ve snižování znečištění životního prostředí plastovými odpadky, na druhé pak nejasné vyčíslení prospěšnosti zákazů nebo úplná absence vyhodnocení účinnosti přijatých opatření. To vše přehledně shrnuje analýza severokarolínské Duke University, která se dívá, jak jsme za posledních dvacet s plasty pokročili.
České pivo hořkne. Pivovary se předhání, kdo nabídne vyšší stupeň IBU, chutě se měníČeské pivo hořkne. Pivovary se předhání, kdo nabídne vyšší stupeň IBU, chutě se mění
Aktuálně.cz

Pivovar Radegast nabízí od minulého měsíce svým zákazníkům novinku - pivo s vůbec nejvyšší hořkostí, jaké kdy během své padesátileté existence uvařil. Nový produkt označuje za pivní revoluci. Pozadu nezůstal ani konkurenční Budějovický Budvar, jenž na trh uvedl ležák Budvar 33, který taktéž vyčnívá svou hořkostí.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Pojem 'prasečí chřipka' je zavádějící.
 

Pojem 'prasečí chřipka' je zavádějící.

Prestižní německý výzkumný ústav Friedrich-Loeffler institut upozorňuje na nepřesnosti při popisu 'prasečí chřipky'.

Riems: Friedrich-Loeffler institut upozornil na to, že v Mexiku a USA stanovený typ viru chřipky H1N1 vykazuje podobnost s prasečí chřipkou, ale není přenášen z prasat na člověka.

Podrobnější analýzy viru potvrdily, že se jedná o nový typ viru, který nebyl dosud u prasat nikdy potvrzen. Podle analýzy genomu viru obsahuje nově identifikovaný vir části informací prasečí influenzy typu A, ale také chřipky humánní a chřipky ptačí.
To, že prasata často slouží jako "kultivační medium" pro řadu chřipkových virů je známé. V tomto případě se však jedná o nákazu, která není přímo přenosná z prasete na člověka, nýbrž mezi lidmi navzájem.
I proto je označení "prasečí chřipka" přinejmenším zavádějící.

Zdroj: www.agrarheute.com 27.4. 2009

Publikováno: 27. 4. 2009
Počet přečtení: 28201×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr