Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Po Bavorsku i Bádensko Wurttembersko podpoří dojnice
 

Po Bavorsku i Bádensko Wurttembersko podpoří dojnice

Na kritickou situaci v komoditě mléko reaguje další spolková země v Německu.

 Gunther Oettinger, ministerský předseda spolkové země Bádensko-Wurttembersko, přislíbil okamžitou pomoc chovatelům dojnic a to ve výši 6 mil. Eur.
 
Těmito prostředky mají být zlepšeny podmínky welfare na farmách a zvýšena konkurenceschopnost chovatelů dojeného skotu. Polovina prostředků pochází ze zdrojů zemské vlády, druhá polovina z peněz EU. Oettiger přislíbil tyto prostředky dát chovatelům k dispozici co nejdříve. Jako termín je určen 19. únor 2009, kdy má toto opatření schválit zemský parlamenet.
 
Spolková země badensko Wurttembersko chova 360 000 kusů dojnic.
 
 
Zdroj: www.topagrar.com, 10.2. 2009

Publikováno: 11. 2. 2009
Počet přečtení: 20590×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr