Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Souhrn událostí uplynulého dne – 19.2. 2020Souhrn událostí uplynulého dne – 19.2. 2020
Agris

Klimaplán EU naráží na neochotu firem. Opatření jsou jen naoko, říká studie. Francie potvrdila první případ nákazy rajčat ničivým virem. Zdraží vejce na 10 korun, či o 20 haléřů? Spor o zákaz klecových chovů. Čeští vinaři dobývají svět. Z mezinárodních soutěží přivezli rekordně medailí.
Ministr zemědělství: Nejsem proti zákazu klecového chovu slepic, musí ale být racionální a začít platit v celé EUMinistr zemědělství: Nejsem proti zákazu klecového chovu slepic, musí ale být racionální a začít platit v celé EU
MZe ČR

Diskuze kolem možného ukončení klecového chovu slepic musí mít racionální základ. Pokud nezačne zákaz platit ve všech evropských zemích současně a nebude regulovaný i dovoz ze třetích zemí, pak je z hlediska prospěchu pro zvířata zbytečný. Je o tom přesvědčený ministr zemědělství Miroslav Toman.
Do Česka dorazil překlad polského rozhodnutí o Turowu, české ekologické organizace se proti rozhodnutí mohou nyní odvolatDo Česka dorazil překlad polského rozhodnutí o Turowu, české ekologické organizace se proti rozhodnutí mohou nyní odvolat
Ministerstvo životního prostředí

Do Česka oficiálně dorazilo environmentální rozhodnutí polského Regionálního ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi o posouzení vlivů prodloužení těžby na dole Turow. Stanovisko polského úřadu je kladné.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Období sezónně prosté vektorů katarální horečky ovcí
 

Období sezónně prosté vektorů katarální horečky ovcí

Státní veterinární správa ČR informuje, že od 1. 12. 2008 až do odvolání je vyhlášeno období sezónně prosté vektorů a celé území České republiky za pásmo prosté vektorů v souladu s přílohou V nařízení Komise 1266/2007.

Zvířata odesílaná z území ČR mimo uzavřené pásmo, které nejsou určené pro okamžitou porážku, musí splňovat jednu z podmínek přílohy III nařízení, přičemž není povinnost zajistit chráněnost zvířat před napadením vektorem pomocí repelentů/insekticidů. Zvířata ale musí po stanovenou dobu pobývat v pásmu sezónně prostém vektorů a být vyšetřena v souladu s přílohou III (t.zn. že podmínky přesunu se mění jenom vzhledem k chráněnosti zvířat před napadením vektorem).
V souladu s článkem 9, odst. 3 nařízení, je nutné provádět ošetření vozidel repelentními prostředky nebo insekticidy ještě 60 dnů od vyhlášení období sezónně prostého vektorů, tj. do 29. 1. 2009.
Zároveň se ukončuje provádění sérologického monitoringu sentinelových zvířat a entomologického monitoringu. Krajské veterinární správy se dohodnou s SVÚ Jihlava na uskladnění pastí na odchyt tiplíků, které budou sesbírané z jednotlivých hospodářství v rámci čtverců.
Zdroj: SVS ČR

Publikováno: 8. 12. 2008
Počet přečtení: 25587×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr