Domovská stránka>Zprávy>Období sezónně prosté vektorů katarální horečky ovcí
 

Období sezónně prosté vektorů katarální horečky ovcí

Státní veterinární správa ČR informuje, že od 1. 12. 2008 až do odvolání je vyhlášeno období sezónně prosté vektorů a celé území České republiky za pásmo prosté vektorů v souladu s přílohou V nařízení Komise 1266/2007.

Zvířata odesílaná z území ČR mimo uzavřené pásmo, které nejsou určené pro okamžitou porážku, musí splňovat jednu z podmínek přílohy III nařízení, přičemž není povinnost zajistit chráněnost zvířat před napadením vektorem pomocí repelentů/insekticidů. Zvířata ale musí po stanovenou dobu pobývat v pásmu sezónně prostém vektorů a být vyšetřena v souladu s přílohou III (t.zn. že podmínky přesunu se mění jenom vzhledem k chráněnosti zvířat před napadením vektorem).
V souladu s článkem 9, odst. 3 nařízení, je nutné provádět ošetření vozidel repelentními prostředky nebo insekticidy ještě 60 dnů od vyhlášení období sezónně prostého vektorů, tj. do 29. 1. 2009.
Zároveň se ukončuje provádění sérologického monitoringu sentinelových zvířat a entomologického monitoringu. Krajské veterinární správy se dohodnou s SVÚ Jihlava na uskladnění pastí na odchyt tiplíků, které budou sesbírané z jednotlivých hospodářství v rámci čtverců.
Zdroj: SVS ČR

Publikováno: 8. 12. 2008
Počet přečtení: 26495×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr