Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Souhrn událostí uplynulého dne – 20.11. 2019Souhrn událostí uplynulého dne – 20.11. 2019
Agris

Upozornění SVS v souvislosti s šířením afrického moru prasat v sousedním Polsku. Plochy vhodné pro pěstování smrku v Evropě se zmenší dle experta. Moravští vinaři získali šest titulů šampiona na soutěži v USA. Zemědělský svaz čeká růst tržeb za hlavní produkci o dvě mld. Kč.
Rohlík.cz poprvé míří za hranice. Potraviny začne rozvážet v BudapeštiRohlík.cz poprvé míří za hranice. Potraviny začne rozvážet v Budapešti
iDNES.cz

Internetový prodejce potravin Rohlík od prosince začne rozvážet zboží v maďarské Budapešti. Konkurovat zavedeným firmám chce rychlostí dodávek, ale také nabídkou zboží řetězce Marks & Spencer. Dominantním hráčem na tamním trhu je momentálně britské Tesco. V loňském roce se poprvé e-shop rohlik.cz internetového podnikatele a zakladatele Slevomatu Tomáše Čupra vymanil ze ztrát.
Evropská komise přepracuje svůj další návrh na regulaci olověného střeliva, proti se postavila i ČREvropská komise přepracuje svůj další návrh na regulaci olověného střeliva, proti se postavila i ČR
Ministerstvo životního prostředí

Česká republika, konkrétně zástupci Ministerstva životního prostředí, včera odmítli další návrh Evropské komise na regulaci použití olověného střeliva na území členských států EU. Evropská komise, s cílem regulovat vnos olova do životního prostředí, přišla s novým návrhem na jeho regulaci.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Obchodníci hrozí komoře žalobou
 

Obchodníci hrozí komoře žalobou

Velikost písma   Velikost písma

Malé | Střední | Velké | Extra velké

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) uvažuje o podání žaloby na Agrární komoru ČR, jejíž vedení podle svazu šíří nepravdivé informace, že obchodníci vydělávají na potravinách a mají hlavní podíl na jejich vysokých cenách.

 "Tendenční zkreslování fungování potravinářského trhu, mimo jiné uváděním nepodložených čísel, považuje SOCR za hrubou manipulaci veřejným míněním a naplnění skutkové podstaty trestného činu pomluvy," stojí v prohlášení, které dnes rozeslal SOCR. Ze zkreslování údajů o vývoji cen potravin SOCR obvinil také Zemědělský svaz České republiky (ZS).
"Jsme připraveni čelit případné soudní žalobě. Za čísly si stojíme, jsou podložena údaji Českého statistického úřadu," řekl k tomu tajemník Zemědělského svazu Martin Pýcha.
Obvinění z pomluvy odmítla i Agrární komora. "Pan prezident (SOCR) Zdeněk Juračka mluví o pomluvě řetězců, té si Agrární komora není vědoma," uvedl dnes její viceprezident Jindřich Šnejdrla. Šéf komory Jan Veleba by měl podle něj v blízké době s obchodníky jednat o "spravedlivém dělení marží v rámci potravinové vertikály". Údaje ČSÚ prý navíc nezachycují různé poplatky, které řetězce vybírají od svých dodavatelů, uvedl Šnejdrla.
Podle loňských odhadů Agrární komory inkasovaly obchodní řetězce od svých dodavatelů na poplatcích ročně kolem 30 miliard korun. Poplatky vybírají například za zařazení zboží do své nabídky či jeho umístění na atraktivní místa v prodejně. Vybírání poplatků stejně jako sílící tlak na snižování dodavatelských cen dlouhodobě kritizuje také Potravinářská komora.
Údaji ČSÚ ovšem argumentují i obchodníci. Statistická čísla prý tvrzení AK a ZS o podílu prodejců na vysokých cenách potravin jednoznačně vyvracejí. "Vzhledem k tomu, že jde o veřejné údaje, je vedení SOCR ČR přesvědčeno, že tyto údaje musí být představitelům zemědělců známy. Přesto šíří mezi spotřebitelskou veřejností nepravdivé údaje poškozující záměrně obraz maloobchodu v ČR," uvedlo vedení SOCR.
 

Publikováno: 8. 7. 2009
Počet přečtení: 22593×
 
 
Reklama
Sano 2019
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr