Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Německá vláda připravuje krizový balíček pro zemědělství
 

Německá vláda připravuje krizový balíček pro zemědělství

Snížení daní, úlevy na zdravotním pojištění, označování potravin - to vše má řešit balíček opatření, který přpravuje německá vláda.

Plánovaný záchranný balíček v podobě několika miliard eur pro německou ekonomiku se bude týkat také zemědělského a potravinářského sektoru. Spolková ministryně Ilse Aigner dnes na zahájení mezinárodního veletrhu Grüne Woche podpořila systém přímých plateb.
 
V připravovaném „konjunkturním balíčku“ budou pro zemědělce připravena opatření jako úlevy na daních a snížení zdravotního pojištění.
 
Aigner bude po Evropské komisy požadovat co nejrychlejší využití finančních prostředků vyhrazených pro mléčný fond, pro které plánuje využít nevyužité finanční prostředky již za rok 2008. Rovněž tak bude Aigner požadovat možnost dřívějšího použití těchto prostředků, aby němečtí zemědělci nemuseli čekat až na rok 2010.
 
Ministerstvo se hodlá zaměřit také na označování UHT mléka výrazem „čerstvé mléko. Aigner upozorňuje na to, že není přípustné klamat spotřebitele výrazem „čerstvé mléko“ u výrobků, které díky použitým technologiím nemohou takovou podmínku nesplňují. Problematice označování potravin chce spolková vláda věnovat velkou pozornost.

 

Publikováno: 15. 1. 2009
Počet přečtení: 19710×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr