Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Národní ozdravovací program IBR jde do finále
 

Národní ozdravovací program IBR jde do finále

K 30. 6. 2011 uplynulo v České republice pět a půl roku od zahájení Národního ozdravovacího programu od IBR.

Za tuto dobu vzrostl počet hospodářství, v nichž byla eliminována infekce původcem IBR, na 62,96 %. V dosavadním průběhu NOP došlo ke vzestupu procenta IBR prostých a ozdravených hospodářství z 19,02 % na 62,96 %. To znamená, že procento prostých hospodářství se zvýšilo o 43,94 %.
 
S blížícím se koncem NOP IBR se začíná diskutovat o finální fázi NOP IBR v České republice s ohledem na skutečnost, že v současné době stále ještě chybí ozdravit 853 chovů. Z toho počtu je dle analýz VÚVL v Brně cca 285 chovů v situaci, která si zcela jistě vyžádá prodloužení programu ozdravování za hranici roku 2012.
 
Statut země úředně prosté IBR může Česká republika obdržet až v okamžiku dosažení 100 % prostých chovů.
 
Podrobné informace o dosavadním průběhu NOP IBR naleznete na stránkách SVS ČR – http://www.svscr.cz/index.php?art=1292

Publikováno: 16. 11. 2011
Počet přečtení: 18231×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr