Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Souhrn událostí uplynulého dne – 19.2. 2020Souhrn událostí uplynulého dne – 19.2. 2020
Agris

Klimaplán EU naráží na neochotu firem. Opatření jsou jen naoko, říká studie. Francie potvrdila první případ nákazy rajčat ničivým virem. Zdraží vejce na 10 korun, či o 20 haléřů? Spor o zákaz klecových chovů. Čeští vinaři dobývají svět. Z mezinárodních soutěží přivezli rekordně medailí.
Ministr zemědělství: Nejsem proti zákazu klecového chovu slepic, musí ale být racionální a začít platit v celé EUMinistr zemědělství: Nejsem proti zákazu klecového chovu slepic, musí ale být racionální a začít platit v celé EU
MZe ČR

Diskuze kolem možného ukončení klecového chovu slepic musí mít racionální základ. Pokud nezačne zákaz platit ve všech evropských zemích současně a nebude regulovaný i dovoz ze třetích zemí, pak je z hlediska prospěchu pro zvířata zbytečný. Je o tom přesvědčený ministr zemědělství Miroslav Toman.
Do Česka dorazil překlad polského rozhodnutí o Turowu, české ekologické organizace se proti rozhodnutí mohou nyní odvolatDo Česka dorazil překlad polského rozhodnutí o Turowu, české ekologické organizace se proti rozhodnutí mohou nyní odvolat
Ministerstvo životního prostředí

Do Česka oficiálně dorazilo environmentální rozhodnutí polského Regionálního ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi o posouzení vlivů prodloužení těžby na dole Turow. Stanovisko polského úřadu je kladné.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Nákazová situace Rakousko
 

Nákazová situace Rakousko

Informace z webu SVS

 Spolkové ministerstvo zdravotnictví, rodiny a mládeže v Rakousku oznámilo potvrzení prvního případu katarální horečky ovcí na území Rakouska dne 4.11.2008. Ohnisko se nachází v obci Wibling, region Schärding. Pozitivní zvíře, které bylo zjištěno na základě serologického monitoring, nevykazovalo žádné klinické příznaky. Jedná se o virus serotypu 8.
Restrikční zóna vytvořena na základě pozitivního nálezu KHO zasahuje část Německa a České republiky. Regiony Rakouska, které patří do restrikční zóny, jsou uvedeny dál. V souladu s nařízením Komise 1266/2007 (dále jen „nařízení“), v případě přepravy zvířat z České republiky na jatka nacházející se v Rakousku, na území vymezeném jako restrikční zóna, je možné uplatňovat článek 7 nařízení.

příloha č.1
mapa BT – Rakousko – Schardenberg
příloha č.2:
Regiony Rakouska spadající do restrikční zóny

Publikováno: 7. 11. 2008
Počet přečtení: 26249×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr