Homepage>Pröll: 100 € na každou dojenou krávu
 

Pröll: 100 € na každou dojenou krávu

Rakouský ministr zemědělství Josef Pröll oznámil v průběhu veletrhu ve Welsu záměr podpořit od roku 2009 chovatele dojeného skotu.

 Důvodem pro postoj rakouského ministerstva ve věci zavedení přímých podpor pro dojnice je jasný postoj Bruselu k rozpočtu společné zemědělské politiky EU pro roce 2013, kdy bylo opakovaně prezentováno, že zemědělský rozpočet nebude rozhodně patřit k prioritám nové finanční perspektivy.

Proto přistoupilo Rakousko k využití možností vyplívajících z nově navrhovaného paragrafu 68 v rámci Health checku a hodlá od příštího týdne, kdy začínají neformální rozhovory o budoucnosti společné zemědělské politiky, prosadit podporu rakouských chovatelů dojeného skotu.
Dojených krav je v Rakousku chováno  526 000, celková suma podpory dojeného skotu by tak představovala částku 50 milionů eur. 

Navrhovanou aktivitu ministra Prölla samozřejmě podporuje také prezident zemědělského svazu Franz Grillitsch: „Navržení opatření je v tuto chvíli nezbytně nutné, protože jenom tak je možné zajisti pokrytí enormně zvýšených nákladů na pohonné látky (+32 %), hnojiva (+63 %) a krmiva  (+56 %) i prezident rakouské Agrární komory Gerhard Wlodkowski.

Zdroj: Messe Wels (4.9.), www.topagrar.de (9.9. 2008)

Публиковано.: 9. 9. 2008
Подсчет посищаемости.: 27896×