Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Souhrn událostí uplynulého dne – 20.11. 2019Souhrn událostí uplynulého dne – 20.11. 2019
Agris

Upozornění SVS v souvislosti s šířením afrického moru prasat v sousedním Polsku. Plochy vhodné pro pěstování smrku v Evropě se zmenší dle experta. Moravští vinaři získali šest titulů šampiona na soutěži v USA. Zemědělský svaz čeká růst tržeb za hlavní produkci o dvě mld. Kč.
Rohlík.cz poprvé míří za hranice. Potraviny začne rozvážet v BudapeštiRohlík.cz poprvé míří za hranice. Potraviny začne rozvážet v Budapešti
iDNES.cz

Internetový prodejce potravin Rohlík od prosince začne rozvážet zboží v maďarské Budapešti. Konkurovat zavedeným firmám chce rychlostí dodávek, ale také nabídkou zboží řetězce Marks & Spencer. Dominantním hráčem na tamním trhu je momentálně britské Tesco. V loňském roce se poprvé e-shop rohlik.cz internetového podnikatele a zakladatele Slevomatu Tomáše Čupra vymanil ze ztrát.
Evropská komise přepracuje svůj další návrh na regulaci olověného střeliva, proti se postavila i ČREvropská komise přepracuje svůj další návrh na regulaci olověného střeliva, proti se postavila i ČR
Ministerstvo životního prostředí

Česká republika, konkrétně zástupci Ministerstva životního prostředí, včera odmítli další návrh Evropské komise na regulaci použití olověného střeliva na území členských států EU. Evropská komise, s cílem regulovat vnos olova do životního prostředí, přišla s novým návrhem na jeho regulaci.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Pröll: 100 € na každou dojenou krávu
 

Pröll: 100 € na každou dojenou krávu

Rakouský ministr zemědělství Josef Pröll oznámil v průběhu veletrhu ve Welsu záměr podpořit od roku 2009 chovatele dojeného skotu.

 Důvodem pro postoj rakouského ministerstva ve věci zavedení přímých podpor pro dojnice je jasný postoj Bruselu k rozpočtu společné zemědělské politiky EU pro roce 2013, kdy bylo opakovaně prezentováno, že zemědělský rozpočet nebude rozhodně patřit k prioritám nové finanční perspektivy.

Proto přistoupilo Rakousko k využití možností vyplívajících z nově navrhovaného paragrafu 68 v rámci Health checku a hodlá od příštího týdne, kdy začínají neformální rozhovory o budoucnosti společné zemědělské politiky, prosadit podporu rakouských chovatelů dojeného skotu.
Dojených krav je v Rakousku chováno  526 000, celková suma podpory dojeného skotu by tak představovala částku 50 milionů eur. 

Navrhovanou aktivitu ministra Prölla samozřejmě podporuje také prezident zemědělského svazu Franz Grillitsch: „Navržení opatření je v tuto chvíli nezbytně nutné, protože jenom tak je možné zajisti pokrytí enormně zvýšených nákladů na pohonné látky (+32 %), hnojiva (+63 %) a krmiva  (+56 %) i prezident rakouské Agrární komory Gerhard Wlodkowski.

Zdroj: Messe Wels (4.9.), www.topagrar.de (9.9. 2008)

Publikováno: 9. 9. 2008
Počet přečtení: 25889×
 
 
Reklama
Sano 2019
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr