Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Pröll: 100 € na každou dojenou krávu
 

Pröll: 100 € na každou dojenou krávu

Rakouský ministr zemědělství Josef Pröll oznámil v průběhu veletrhu ve Welsu záměr podpořit od roku 2009 chovatele dojeného skotu.

 Důvodem pro postoj rakouského ministerstva ve věci zavedení přímých podpor pro dojnice je jasný postoj Bruselu k rozpočtu společné zemědělské politiky EU pro roce 2013, kdy bylo opakovaně prezentováno, že zemědělský rozpočet nebude rozhodně patřit k prioritám nové finanční perspektivy.

Proto přistoupilo Rakousko k využití možností vyplívajících z nově navrhovaného paragrafu 68 v rámci Health checku a hodlá od příštího týdne, kdy začínají neformální rozhovory o budoucnosti společné zemědělské politiky, prosadit podporu rakouských chovatelů dojeného skotu.
Dojených krav je v Rakousku chováno  526 000, celková suma podpory dojeného skotu by tak představovala částku 50 milionů eur. 

Navrhovanou aktivitu ministra Prölla samozřejmě podporuje také prezident zemědělského svazu Franz Grillitsch: „Navržení opatření je v tuto chvíli nezbytně nutné, protože jenom tak je možné zajisti pokrytí enormně zvýšených nákladů na pohonné látky (+32 %), hnojiva (+63 %) a krmiva  (+56 %) i prezident rakouské Agrární komory Gerhard Wlodkowski.

Zdroj: Messe Wels (4.9.), www.topagrar.de (9.9. 2008)

Publikováno: 9. 9. 2008
Počet přečtení: 24178×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr