Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Monitoring Smallenberského viru
 

Monitoring Smallenberského viru

Státní veterinární správa vydala informace k monitorování Schmallenberského viru


Schmallenberg virus je nová virová nákaza skotu a proto v tomto okamžiku nelze přesně vymezit rizika spojená s výskytem této nákazy.
V současné době je ale zřejmé, že případný výskyt této nákazy v ČR by znamenal ekonomické ztráty způsobené ztrátou produkce a to především u skotu kde je jedním ze základních příznaků horečka a snížení dojivosti až o 50 %. Tyto klinické příznaky odezní během 3 – 5 dní a užitkovost se vrátí k původní úrovni. V populaci ovcí a koz jsou ztráty popisovány především v oblasti reprodukce, kdy byl popsán výskyt vrozených vad až u 50 % novorozených jehňat. Další ztráty by mohly být způsobeny omezením obchodu se živými zvířaty, zárodečnými buňkami apod. do třetích zemí.
Ve vztahu k možnosti přenosu tohoto onemocnění na člověka, bylo toto riziko Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) stanoveno jako minimální, zanedbatelné a v tuto chvíli se nepředpokládá, že by toto onemocnění ohrožovalo zdraví lidí. Zdá se, že virus je přenášen bodavým hmyzem i když jsou i důkazy o přímém přenosu. Podobné nákazy vyvolané tzv. Akabana virem se vyskytují např. na Novém Zélandu, Japonsku.
 
SVS v této souvislosti vydala pokyn pro monitoring Schmallenbergského viru u skotu, ovcí a koz v České republice, jeho přílohou je také prezentace z fotografií malformovaných jehňat z Belgie.
 
 

Publikováno: 2. 2. 2012
Počet přečtení: 16731×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr