Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Mléčná stávka překročila hranice SRN
 

Mléčná stávka překročila hranice SRN

Každý den se ke stávkujícím producentům mléka přidávají další podniky. Solidarita se rozšiřuje i do dalších států.

Podle údajů BDM a European Milk Board (www.europeanmilkboard.eu) se protesty a zrušení dodávek mléka už netýká jenom SRN. Solidaritu a jednoznačnou podporu požadavkům německých producentů mléka vyjadřují chovatelé z řady dalších evropských zemí.
V některých z nich (Belgie, Lucembursko, Rakousko, Švýcarsko, Nizozemí a Irsko) již mléčná stávka začala také.
Intenzita stávky v samotném Německu se každým dnem stupňuje a přidávají se další a další podniky. V tuto chvíli je uváděn podíl stávkujícíh podniků 70 %, což odpovídá i omezení dodávek zhruba 70 % objemu produkce mléka.
Němečtí chovatelé jsou připraveni stávku "dotáhnout do konce", ve video spotech, které jsou na internetu potvrzují všichni dotázaní farmáři připravenost stávkovat minimálně 10 dnů, pokud to však bude třeba tak i 4 až 5 týdnů.
Mléčná stávka ke 30.5.2008
 Německou stávku podpořili na místě i zástupci českých chovatelů, což potvrzují i zprávy na portálu www.agris.cz - Mezinárodní podpora německých producentů (plný text zde) a Podpora protestních akcí v Německu (plný text zde).

Publikováno: 30. 5. 2008
Počet přečtení: 22622×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr