Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Mléčná válka v Německu pokračuje
 

Mléčná válka v Německu pokračuje

Chovatelé skotu rozdali 10 000 kostek másla s motem:

Ministryně zemědělství spolkové země Sasko-Anhaltsko vyjádřila plnou podporu chovatelům skotu v jejich protestních akcích za cenu mléka. Chovatelé na více než 40 místech rozdali 10 000 kostek másla se sloganem: "Nejsou-li naše produkty dost dobré, můžeme je i rozdávat".
Snížení ceny mléka, ke kterému přistoupily některé mlékárny v SRN, představuje mnohdy až 20% pokles, což je neudržitelné z pohledu producentů mléka.

Ministryně zemědělství Petra Wernicke dnes v Magdeburgu prohlásila: Chovatelé skotu jsou vystaveni hrátkám ceny na světových trzích a tlaku obchodních řetězců. Mléko je cennou potravinou, nikoliv "vedlejším produktem". Za každým litrem mléka je spousta práce a času, za každým litrem mléka je kus obdělané půdy. Chovatelé skotu potřebují cenu mléka, které bude pokrývat alespoň jejich náklady. Pro chovatel požaduje ministryně stabilní a dlouhodobé podmínky pro produkci mléka, které musí vyplynout ze společné zemědělské politiky EU. Právě sektor produkce mléka patří k těm, které jsou investičně velmi náročné a dlouhodobé. Krávy nemají žádný vypínač "vypnuto-zapnuto" se kterým je možné točit podle aktuální potřeby, uvedla ministryně.
 
Za velkou chybu považuje Petra Wernicke i špatný signál Evropské unie v podobě schváleného navýšení mléčné kvóty o 2 %.
Ve svém projevu apelovala i na solidaritu mlékáren. Jenom společný tlak mlékáren na obchodí řetězce může být úspěšný a napomoci zajištění férových cen.

 
Zdroj: www.agrarheute.com 29.4.2008

Publikováno: 29. 4. 2008
Počet přečtení: 24241×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr