Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Světový den bezpečnosti potravinSvětový den bezpečnosti potravin
MZe ČR

K dalšímu zvýšení bezpečnosti potravin a omezení světového nárůstu nemocí z potravin vyzývá druhý ročník Světového dne bezpečnosti potravin (World Food Safety Day – WFSD), který se slaví 7. června. Jeho letošním tématem je Bezpečnost potravin – záležitost každého z nás (Food safety, everyone´s business).
Jak úspěšný je zatím boj proti plastovému znečištění? NevímeJak úspěšný je zatím boj proti plastovému znečištění? Nevíme
Ekolist.cz

Na jedné straně pozitivní trend ve snižování znečištění životního prostředí plastovými odpadky, na druhé pak nejasné vyčíslení prospěšnosti zákazů nebo úplná absence vyhodnocení účinnosti přijatých opatření. To vše přehledně shrnuje analýza severokarolínské Duke University, která se dívá, jak jsme za posledních dvacet s plasty pokročili.
České pivo hořkne. Pivovary se předhání, kdo nabídne vyšší stupeň IBU, chutě se měníČeské pivo hořkne. Pivovary se předhání, kdo nabídne vyšší stupeň IBU, chutě se mění
Aktuálně.cz

Pivovar Radegast nabízí od minulého měsíce svým zákazníkům novinku - pivo s vůbec nejvyšší hořkostí, jaké kdy během své padesátileté existence uvařil. Nový produkt označuje za pivní revoluci. Pozadu nezůstal ani konkurenční Budějovický Budvar, jenž na trh uvedl ležák Budvar 33, který taktéž vyčnívá svou hořkostí.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Mléčná válka v Německu pokračuje
 

Mléčná válka v Německu pokračuje

Chovatelé skotu rozdali 10 000 kostek másla s motem:

Ministryně zemědělství spolkové země Sasko-Anhaltsko vyjádřila plnou podporu chovatelům skotu v jejich protestních akcích za cenu mléka. Chovatelé na více než 40 místech rozdali 10 000 kostek másla se sloganem: "Nejsou-li naše produkty dost dobré, můžeme je i rozdávat".
Snížení ceny mléka, ke kterému přistoupily některé mlékárny v SRN, představuje mnohdy až 20% pokles, což je neudržitelné z pohledu producentů mléka.

Ministryně zemědělství Petra Wernicke dnes v Magdeburgu prohlásila: Chovatelé skotu jsou vystaveni hrátkám ceny na světových trzích a tlaku obchodních řetězců. Mléko je cennou potravinou, nikoliv "vedlejším produktem". Za každým litrem mléka je spousta práce a času, za každým litrem mléka je kus obdělané půdy. Chovatelé skotu potřebují cenu mléka, které bude pokrývat alespoň jejich náklady. Pro chovatel požaduje ministryně stabilní a dlouhodobé podmínky pro produkci mléka, které musí vyplynout ze společné zemědělské politiky EU. Právě sektor produkce mléka patří k těm, které jsou investičně velmi náročné a dlouhodobé. Krávy nemají žádný vypínač "vypnuto-zapnuto" se kterým je možné točit podle aktuální potřeby, uvedla ministryně.
 
Za velkou chybu považuje Petra Wernicke i špatný signál Evropské unie v podobě schváleného navýšení mléčné kvóty o 2 %.
Ve svém projevu apelovala i na solidaritu mlékáren. Jenom společný tlak mlékáren na obchodí řetězce může být úspěšný a napomoci zajištění férových cen.

 
Zdroj: www.agrarheute.com 29.4.2008

Publikováno: 29. 4. 2008
Počet přečtení: 23796×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr