Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Mléčná stávka v SRN
 

Mléčná stávka v SRN

Bund Deutscher Milchviehhalter - Svaz německých producentů mléka vstupuje dnešním dnem do mléčné stávky.

Německý svaz producentů mléka (BDM) doporučil svým členům vstoupit dnešním dnem do časově neomezené mléčné stávky.  Po demonstraci více než 9000 producentů mléka z celého Německa ve Freisingu (před pobočkou mliékárny Muller) vyzval předseda BDM Romulad Schaber k zahájení "mléčné ofenzífy 2008". Jenom silnou protestní kampaň vidí Schaber jako šanci změnit trend vývoje cen mléka. 
 
Požadavky které formuloval BDB vůči mlékárnám:
  • Základní cena mléka v SRN pro rok 2008 (3,7-3,4) musí být minimálně 43 centů
  • S okamžitou platností je požadováno zavedení přepočtových koeficientů z litrů na kilogram 1,03 (místo dosud používaných 1,02)
  • BDM požaduje, aby mlékárny zvýšily odvod poplatku z každého dodaného kilogramu mléka a takto získané prostředky nasměrovaly do společných fondů pro podporu trhu
  • BDM požaduje, aby mlékárny podporovaly flexibilní systém organizace řízením množství mléka na trhu
Připravované akce podpořil i spolkový ministr zemědělství Horst Seehofer.
 
BDM doporučil sociálním zařízením jako jsou domovy důchodců, nemocnice, školy a mateřské školky počítat s možným dopadem protestních akcí na zásopbení mlékem zajistit si dostatečné zásoby s předstihem.

Zdroj: www.topagrar.com a www.agrarheute.com

Publikováno: 27. 5. 2008
Počet přečtení: 21401×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr