Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Souhrn událostí uplynulého dne – 19.11. 2019Souhrn událostí uplynulého dne – 19.11. 2019
Agris

Meruňkové marmelády: Testy ukázaly rozdíly v kvalitě, ale žádné falšování. Vláda schválila rozpočet zemědělského fondu na příští rok. Datlovití ptáci jsou důležití v ochraně lesa. Péče o ně se vyplatí. Rekordní úroda pšenice, kukuřice bude zřejmě méně.
Prospěšné půdní houby mohou utrpět změnami klimatu, ukazuje výzkum českých akademikůProspěšné půdní houby mohou utrpět změnami klimatu, ukazuje výzkum českých akademiků
ČT 24

Nejrozsáhlejší současnou databázi houbových komunit vytvořili vědci z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR. Získali díky ní nové poznatky ohledně rozmanitosti hub, jejich vztahu s prostředím i možných hrozeb spjatých s teplotními změnami. Na výskyt prospěšných hub mohou mít případné klimatické změny negativní dopad.
Plochy vhodné pro pěstování smrku v Evropě se zmenší dle expertaPlochy vhodné pro pěstování smrku v Evropě se zmenší dle experta
ČTK

Rozloha ploch vhodných pro pěstování smrku a obecně jehličnanů v Evropě se do budoucna citelně zmenší kvůli klimatické změně, jež s sebou nese oteplování a mění srážkové poměry. Aby bylo možné vůbec jehličnany pěstovat, je podle Kurta Ramskoglera z rakouské firmy na pěstování sazenic Lieco potřeba sázet jen takové stromy, které jsou vypěstované z kvalitního genetického materiálu.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Ministr zemědělství Petr Bendl schválil sazbu pro výplatu přímých plateb SAPS
 

Ministr zemědělství Petr Bendl schválil sazbu pro výplatu přímých plateb SAPS

Sazba letošních přímých plateb (SAPS) byla ministrem zemědělství Petrem Bendlem stanovena ve výši 5 387,30 Kč/ha.

Polovina z této částky přitom na účty příjemců poputuje již po 16. Říjnu. Součástí v létě schváleného balíčku opatření pomoci zemědělcům postiženým letošním jarním suchem bylo totiž rozhodnutí, že část SAPS bude letos vyplacena formou zálohy co nejdříve. Zbylých 50 % celkové přiznané platby příjemci obdrží po 1. prosinci 2012.

„Letos jsme v příslušném termínu obdrželi 27 629 žádostí o vyplacení jednotné platby na plochu. Celkem se týkají 3 526 435 hektarů zemědělské půdy,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl.
O poskytnutí platby SAPS začne Státní zemědělský a intervenční fond rozhodovat 8. října. Zálohu ve výši 50 % mohou žadatelé obdržet už od 16. října. Peníze budou rozesílány okamžitě bez ohledu na nabytí právní moci rozhodnutí o poskytnutí dotace. Doplatky budou vypláceny od 1. prosince 2012. Konečný termín pro výplatu dotace je 30. červen 2013.
V roce 2012 bude v souladu s nařízením Evropské rady uplatněna tzv. modulace, která znamená snížení celkové sumy všech přímých plateb, o které žadatel požádal, pokud je tato suma vyšší než 300 000 EUR. Modulována je částka přesahující 300 000 EUR, a to o 4 procenta. 
V případě přímých plateb to znamená, že pokud jejich součet v roce 2012 (SAPS, Zvláštní podpory (tzv. podpory dle čl. 68), Oddělená platba za rajčata a Oddělená platba za cukr) přesáhne 300 000 EUR, bude žadateli odečtena částka odpovídající 4 % z plateb přesahujících 300 000 EUR.
„To znamená, že se budou snižovat platby nad zhruba 7,5 milionu korun. Snížení plateb SAPS by se z důvodu modulace mělo týkat kolem 600 žadatelů,“ upřesnil ministr Bendl.

Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe

Publikováno: 9. 10. 2012
Počet přečtení: 18355×
 
 
Reklama
Sano 2019
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr