Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Souhrn událostí uplynulého dne – 20.11. 2019Souhrn událostí uplynulého dne – 20.11. 2019
Agris

Upozornění SVS v souvislosti s šířením afrického moru prasat v sousedním Polsku. Plochy vhodné pro pěstování smrku v Evropě se zmenší dle experta. Moravští vinaři získali šest titulů šampiona na soutěži v USA. Zemědělský svaz čeká růst tržeb za hlavní produkci o dvě mld. Kč.
Rohlík.cz poprvé míří za hranice. Potraviny začne rozvážet v BudapeštiRohlík.cz poprvé míří za hranice. Potraviny začne rozvážet v Budapešti
iDNES.cz

Internetový prodejce potravin Rohlík od prosince začne rozvážet zboží v maďarské Budapešti. Konkurovat zavedeným firmám chce rychlostí dodávek, ale také nabídkou zboží řetězce Marks & Spencer. Dominantním hráčem na tamním trhu je momentálně britské Tesco. V loňském roce se poprvé e-shop rohlik.cz internetového podnikatele a zakladatele Slevomatu Tomáše Čupra vymanil ze ztrát.
Evropská komise přepracuje svůj další návrh na regulaci olověného střeliva, proti se postavila i ČREvropská komise přepracuje svůj další návrh na regulaci olověného střeliva, proti se postavila i ČR
Ministerstvo životního prostředí

Česká republika, konkrétně zástupci Ministerstva životního prostředí, včera odmítli další návrh Evropské komise na regulaci použití olověného střeliva na území členských států EU. Evropská komise, s cílem regulovat vnos olova do životního prostředí, přišla s novým návrhem na jeho regulaci.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Konzumace mléka a mléčných výrobků snižuje riziko vzniku rakoviny střev
 

Konzumace mléka a mléčných výrobků snižuje riziko vzniku rakoviny střev

Je to výsledkem analýzy, ve které byly vyhodnoceny data z 60ti dlouhodobých studií, do nichž bylo zapojeno více než 26 000 testovaných osob.

  Je to výsledkem analýzy, ve které byly vyhodnoceny data z 60ti dlouhodobých studií, do nichž bylo zapojeno více než 26 000 testovaných osob. Výsledky studií ukazují, že riziko vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku díky vysokému příjmu vápníku klesá až o 45 %. Mléko a mléčné výrobky jsou jednoznačně nejlepšími zdroji kalcia. Podle jejich odhadu by spotřebitelé při denní konzumaci mléka mohli upustit od nákupu drahých potravinových doplňků, jako jsou vitamíny a minerály.  
 
Mléko je „bílé zdraví“  
Vysoký obsah vápníku, lehce stravitelné mléčné tuky a bílkoviny, stejně jako vitamíny typu B slouží hlavně lidskému zdraví. Mnohé výzkumy již v mléce prokázaly více než 2000 různých přírodních složek. Nejrůznější rady týkající se stravovacích návyků doporučovaly denní konzumaci minimálně 3 porcí mléka a mléčných výrobků, jako jsou sýry a jogurty. Přitom se spotřebitelé nemuseli obávat obsahu tuků. Přírodní mléčné tuky garantovaly dlouhý pocit nasycení. Ten, kdo konzumuje mléko a mléčné výrobky s přírodním obsahem tuku, netloustne.  
 
Zdravé potraviny nesmí být trhem vytlačeny  
Velké úsilí je třeba věnovat správnému označování výrobků. Spotřebitelé se nemohou spolehnout na to, že kde na obalu výrobku stojí označení „mléko“ nebo „sýr“, také uvnitř obalu „mléko“ nebo „sýr“ opravdu jsou. Úvahy z Bruselu, že v budoucnu budou moci být propagovány pouze mléčné produkty se sníženým obsahem tuku, je třeba rezolutně odmítnout. Nemůže dojít k tomu, aby byly z trhu stále více vytlačovány přírodní a zdravé produkty a naopak upraveným „designovým“ výrobkům se cesta ke spotřebitelům uvolnila.  
 
Zpracováno z podkladů DBV, 2009
 

Publikováno: 10. 6. 2009
Počet přečtení: 23276×
 
 
Reklama
Sano 2019
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr