Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Homepage>Nová stránka>Komisařka Fischer-Boelová zvažuje ukončení kariéry v Bruselu
 

Komisařka Fischer-Boelová zvažuje ukončení kariéry v Bruselu

Pár měsíců před volbami do Europarlamentu se začíná roztáčet personální kolotoč.

Podle informací z Bruselu, které převzala i řada zahraničních serverů, se před blížícími se volbami začíná naplno roztáčet personální kolotoč. Kromě jiného dorazila na veřejnost informace o "únavě z úřadu" u komisařky pro zemědělství Marian Fischer-Boelové. Někteří z komisařů chtějí kandidovat do Europarlamentu, kvůli tomu je možné, že opustí svoje posty ještě před 7. červnem. S velkou pravděpodobností zůstane v čele komisařů i nadále José Manuel Barroso.
Rakouské a německé deníky dávají velkou šanci na post komisaře pro zemědělství rakouskému politikovi, bývalému ministru zemědělství z let 1996-2003, později vice-kancléři a ministru financí Wilhelmu Moltererovi (*1955, politická příslušnost ÖVP). První spekulace se objevily rovněž v souvislosti s případnými změnami orientace společné zemědělské politiky EU.

Kromě odchodu Fischer-Boelové se často objevují také jména Danuty Hubner (komisařka pro regionální politiku), Neelie Kroes (komisařka pro veřejnou soutěž), Charlie McCreevy (vnitřní trh a služby) nebo Güntera Verheugena (viceprezident komise, podniky a průmysl).

Publiziert: 18. 2. 2009
Zahl der Verlesung: 21345×