Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Jižní Amerika exportuje méně hovězího
 

Jižní Amerika exportuje méně hovězího

Obě hlavní exportní země - Brazílie i Argentina, vykazují pokles exportů hovězího masa

 Významný pokles objemů exportů hovězího masa je zřetelný u států Jižní Ameriky. Brazílie exportovala od ledna do května 2008 na zahraniční trhy o 20 % hovězího masa méně, než tomu bylo v předchozím období.
Hlavním důvodem poklesu je omezná nabídka na domácím trhu v Brazílii i zákaz dovozu masa do EU. Brazilský svaz producentů hovězího masa (ABIES) odhaduje celoroční objem exportů pro rok 2008 na úrovni 2 mil tun, což by představovalo o 20 % méně v porovnání s rokem 2007.
Ještě výraznější je pokles vývozů z Argentiny, která vyvezla od začátku roku jenom 135 tisíc tun hovězího, což je o 70 % méně , než ve stejném období minulého roku.
 
Zdroj: www.topagrar.com

Publikováno: 2. 7. 2008
Počet přečtení: 22135×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr