Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
MŽP a Česká geologická služba se podílely na vzniku prvního globálního geoparku UNESCO ve Střední AmericeMŽP a Česká geologická služba se podílely na vzniku prvního globálního geoparku UNESCO ve Střední Americe
Ministerstvo životního prostředí

Kaňon řeky Rio Coco v Nikaragui, jehož přírodní a kulturní dědictví objevila Česká geologická služba, byl dnes jako první ve Střední Americe vyhlášen globálním geoparkem UNESCO. Jeho globální význam potvrdilo 209. zasedání Výkonné rady UNESCO v Paříži. Na vzniku geoparku se významným způsobem podílelo Ministerstvo životního prostředí a Česká geologická služba.
Pivo, víno, maso, ovoce. Zdražování v Česku nabírá na rychlostiPivo, víno, maso, ovoce. Zdražování v Česku nabírá na rychlosti
novinky.cz

Zdražování v Česku a snižování hodnoty úspor zase nabralo na rychlosti. V červnu spotřebitelské ceny vzrostly meziročně o 3,3 procenta, ve srovnání s květnem potom poskočily o 0,6 procenta. K červnovému meziročnímu růstu inflace přispěly nejvíce ceny potravin, bydlení, ale také dražší alkohol a tabák.
OSN: Sýrii hrozí poprvé od začátku války nedostatek chlebaOSN: Sýrii hrozí poprvé od začátku války nedostatek chleba
ČTK

Poprvé od začátku občanské války v roce 2011 hrozí Sýrii vážný nedostatek základní potraviny - chleba. Podle dnešní zprávy agentury Reuters ohrozí narušení dotovaného zásobování chlebem vládu i obyvatele.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Informace k posílání hlášení do ústřední evidence
 

Informace k posílání hlášení do ústřední evidence

Od roku 2014 došlo k úpravě kontrolních požadavků podmíněnosti na označování a evidenci zvířat tak, aby splňovaly požadavky Evropské legislativy.

Při kontrolách je ověřováno, zda zvířata, na která je podaná žádost o podporu, splňují základní požadavky na označování a evidenci.

Tyto požadavky jsou následující:

  • označení zvířete musí být v souladu s platnou legislativou,
  • zápis zvířete ve stájovém registru a jeho bezodkladná aktualizace,
  • nahlášení zvířete v ústřední evidenci a to včas a správně,
  • předložení platného průvodního listu skotu. 

   

Chovatelé jsou s těmito požadavky již dlouhodobě dobře seznámeni a jejich dodržování v rámci národních kontrol je sledováno od roku 2004, přesto však došlo k navýšení porušení podmíněnosti a to zejména v oblasti řádného a včasného hlášení změn do ústřední evidence ze 3 - 5 % v letech 2009 – 2013, na 39 % v roce 2014. V roce 2015 byl zaveden samostatný kontrolní bod týkající se pozdě hlášených zvířat, ale i v tomto roce došlo k porušení bodů podmíněnosti u 37 % žadatelů o dotaci.

Zkušenosti z kontrol provedených v roce 2015 ukazují, že stále přetrvávají problémy a to zejména v oblasti hlášení do ústřední evidence.

Včasnost hlášení zvířat do ústřední evidence je stále slabou stránkou plnění povinností chovatelů, proto i v roce 2016 se bude Česká plemenářská inspekce této problematice věnovat a to, jak v rámci kontrolní činnosti, tak i formou osvěty mezi chovateli. 

POZOR  !!!!!!!

Do konce roku 2016 je při zasílání hlášení do ústřední evidence tolerována lhůta 7 dnů od data události stanovená legislativou + 7 dnů lhůta administrativní (tj. lhůta na doručení hlášení do ústřední evidence).

Od 1. 1. 2017 se již administrativní lhůta zohledňovat nebude a striktně bude vyžadována lhůta nahlášení do ústřední evidence do 7 dnů od data události (tzn. narození, označení, úhynu, ztrátě, utracení, přemístění a přemístění na dočasné hospodářství).
 
tisková zpráva České plemenářské inspekce

Publikováno: 31. 5. 2016
Počet přečtení: 14941×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr