Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Jak asi bude vypadat návrh Health check?
 

Jak asi bude vypadat návrh Health check?

Jako interní materiál předložila komise poslední verzi materiálu k health check - prověrce zdravotního stavu společné zemědělské politiky.

V pondělí 19.5. byla neveřejně představena poslední verze materiálu k prověrce zdravotního stavu (Health check) společné zemědělské politiky. Dokument obdrželi zástupci EU 27 den předtím, než bude oficiálně představen veřejnosti. I přes dlouhotrvající přípravy a úpravy materiálu se neočekávají žádné zásadní změny původní navrženého textu. Jednou z výjimek je možnost členských států, vyjmout ze systému přímých podpor podniky, které se primárně nevěnují zemědělství. Kromě toho bude součástí materiálu přepracovaný článek 69 (do budoucna článek 68), který umožňuje využít až 10 % objemu přímých plateb do jiných oblastí, primárně jako podpora nákazových a rizikových fondů. I přes apely některých členských států "ubránila" komisařka Fischer-Boellová vyšší navyšování mléčných kvót a úpravu podmínek cross-compliance v textu původního materiálu téměř beze změn. V mléčných kvótách se tak očekává navýšení o 1 % celkem čtyřikrát v rozmezí let 2010 až 2014.

Také na konceptu progresivní modulace s dodatečným přesunem finančních prostředků do druhého pilíře až do výše 22 %  komise v tuto chvíli trvá. 
Předložený návrh například nepočítá s žádným fondem, který mě měl mírnit dopady odstranění mléčných kvót (a zajistit tak deklarované "měkké přistání") a to ani v LFA oblastech. Možnost podpořit chovatele skotu a producenty mléka je tak dána jedině v případě krácení jiných prémií.

Navržená úroveň modulace představuje v roce 2012 krácení o 46 900 € u podniků s více než 400 000 € přímých plateb. 
zdroj: www.topagrar.com, 19.5. 2008

Publikováno: 19. 5. 2008
Počet přečtení: 26648×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr