Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Jak asi bude vypadat návrh Health check?
 

Jak asi bude vypadat návrh Health check?

Jako interní materiál předložila komise poslední verzi materiálu k health check - prověrce zdravotního stavu společné zemědělské politiky.

V pondělí 19.5. byla neveřejně představena poslední verze materiálu k prověrce zdravotního stavu (Health check) společné zemědělské politiky. Dokument obdrželi zástupci EU 27 den předtím, než bude oficiálně představen veřejnosti. I přes dlouhotrvající přípravy a úpravy materiálu se neočekávají žádné zásadní změny původní navrženého textu. Jednou z výjimek je možnost členských států, vyjmout ze systému přímých podpor podniky, které se primárně nevěnují zemědělství. Kromě toho bude součástí materiálu přepracovaný článek 69 (do budoucna článek 68), který umožňuje využít až 10 % objemu přímých plateb do jiných oblastí, primárně jako podpora nákazových a rizikových fondů. I přes apely některých členských států "ubránila" komisařka Fischer-Boellová vyšší navyšování mléčných kvót a úpravu podmínek cross-compliance v textu původního materiálu téměř beze změn. V mléčných kvótách se tak očekává navýšení o 1 % celkem čtyřikrát v rozmezí let 2010 až 2014.

Také na konceptu progresivní modulace s dodatečným přesunem finančních prostředků do druhého pilíře až do výše 22 %  komise v tuto chvíli trvá. 
Předložený návrh například nepočítá s žádným fondem, který mě měl mírnit dopady odstranění mléčných kvót (a zajistit tak deklarované "měkké přistání") a to ani v LFA oblastech. Možnost podpořit chovatele skotu a producenty mléka je tak dána jedině v případě krácení jiných prémií.

Navržená úroveň modulace představuje v roce 2012 krácení o 46 900 € u podniků s více než 400 000 € přímých plateb. 
zdroj: www.topagrar.com, 19.5. 2008

Publikováno: 19. 5. 2008
Počet přečtení: 23025×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr