Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Francie a Německo: producenty mléka chceme podpořit ještě letos.
 

Francie a Německo: producenty mléka chceme podpořit ještě letos.

Kritickou situaci producentů mléka si uvědomují ve Francii i Německu.

Bavorský ministr zemědělství Helmut Brunner (CSU) požaduje okamžité vyplacení mimořádné prémie na každou dojenou krávu a to minimálně ve výši 25 €. Svůj návrh zdůvodňuje kritickou situací bavorských producentů mléka, na které negativně dopadlo navýšení mléčných kvót. Brunner ve svém zdůvodnění uvádí: "chovatelé jsou v krizi již nyní a nemůžeme čekat až do příštího roku jenom na opatření v rámci health checku". Pro svůj návrh hledá podporu v řadách bavorské zemské vlády, vyjednávání probíhají i na úrovni EU. Podle interních zdrojů podporu doma určitě sežene - bavorské vládě předsedá bývalý spolkový ministr zemědělství Horst Seehofer.

Rovněž tak ve Francii probíhají intenzivní vyjednávání o podpoře producentů mléka. Národní federace producentů mléka FNLP požaduje zavedení prémie 40 € na 1000 kg mléka pro všechny chovy v LFA oblastech. Podle prezidenta FNLP Henriho Bricharda (pozn: přednášející na semináři šlechtitelských chovů českého strakatého skotu v prosinci 2007) je to nezbytné opatření, ke kterému je třeba urychleně přistoupit.  

Publikováno: 2. 2. 2009
Počet přečtení: 20690×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr