Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Fischer-Boelová k cenám mléka a mléčných výrobků
 

Fischer-Boelová k cenám mléka a mléčných výrobků

Komisařka Fischer-Boelová se na zasedání ministrů zemědělství 20. 11. 2009 věnovala problematice cenového vývoje mléka a mléčných výrobků.

Vývoj cen mléčných výrobků v EU a ve světě.
 
EU:
 
 • Cena másla je 29 % nad cenou intervenční s výrazným množstvím másla ze soukromého skladování, které je realizováno na trhu.
 • SOM cena je 23% nad cenou intervenční pro SOM.
 • Průměrná unijní cena pro máslo a SOM je v listopadu o 30, resp. 26 % vyšší než cena v červnu 2009.
 • Cena sušeného plnotučného mléka je o 29 % vyšší než v červnu.
 • U sýrů (čedar) je současná cena o 11 % vyšší než v červnu, očekává se další nárůst v důsledku limitovaného množství čedaru ve skladech. I ostatní druhy sýrů vykazují nárůst ceny
 • Ceny syrovátky jsou o 60 % vyšší než v červnu.
 • Důsledkem vyšších cen jsou zpracovatelé schopni vyplácet vyšší cenu mléka producentům, ale jako obvykle dochází k výraznému zpoždění mezi nárůstem ceny výrobků a ceny farmářské. Poslední oficiální ceny z října hovoří o průměru 26,3 centů/kg, což je o 9 % více než v červnu. Pro listopad se očekává nárůst výrazně vyšší, protože již nyní některé státy vyplácí 30-31 centů plus sezónní příplatek v objemu 20 až 25 %.
 • Cena spotového mléka je např. v Severní Irsku o 42 %, a v Nizozemí až o 69 % vyšší než v červnu.
 
SVĚT:
 
 • Nový Zéland: listopadová aukce sušeného plnotuku přinesla nárůst o dalších  14 %. Od června je to navýšení o 88 %.
 • Na základě současné situace a krátkodobé předpovědi pro ceny komodit oznámila Fronterra nárůst ceny 2009/2010 o 19 %. To je cena odpovídající 23,5 centům za litr.
 • Nový Zéland I Austrálie se opět potýkají s problémem špatného počasí, které není příznivé pro produkci mléka. Rovněž ceny mléka v Austrálii se posunují směrem nahoru.
 • USA : ceny mléka narůstají, intervenční zásoby mléčných výrobků jsou uvolňovány na trh.

Publikováno: 21. 11. 2009
Počet přečtení: 21187×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr