Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
„Zdravějším“ verzím sladkých nápojů se daří, prodávají se čím dál víc„Zdravějším“ verzím sladkých nápojů se daří, prodávají se čím dál víc
iDNES.cz

Většina vypitých limonád je sladkých, prodeje jejich nízkokalorických verzí ale rostou mnohem rychleji. Trendem jsou i zdravé nápoje. Zahraniční značky navíc ustupují domácí produkci. Značná část nealkoholických nápojů se protočí v řetězcích s rychlým občerstvením a kinech.
Co den, to rybník. Ministerstvo zemědělství podpoří opravu či stavbu tisícovky rybníků a malých vodních nádržíCo den, to rybník. Ministerstvo zemědělství podpoří opravu či stavbu tisícovky rybníků a malých vodních nádrží
MZe ČR

Rekonstrukci, obnovu, odbahnění či stavbu více než 1200 rybníků a malých vodních nádrží podpoří v následujících třech letech Ministerstvo zemědělství (MZe) a Lesy ČR. Již nyní se také díky MZe každý den vybuduje půl kilometru nových vodovodů a kanalizací, v aktuálním programu to bude celkově přes 1000 kilometrů.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Evropské šlechtitelské společnosti spojují síly v programu EuroGenomics
 

Evropské šlechtitelské společnosti spojují síly v programu EuroGenomics

Pět evropských šlechtitelských firem se rozhodlo spojit síly za účelem zlepšení výsledků genomové selekce. Spolupráce zahrnuje sloučení dostupných referenčních populací. To zajistí velký průlom ve spolehlivosti genomických plemenných hodnot pro holštýnský skot

Pod názvem EuroGenomics sloučí několik evropských plemenářských společností referenční populace, které nyní používají ve svých šlechtitelských programech. Referenční populace je skupina býků se známými plemennými hodnotami stanovenými na základě potomstva a současně známým profilem DNA. To poskytne plemenářským organizacím nepostradatelnou základnu pro kalkulaci spolehlivých genomických efektů a plemenných hodnot.
Zvětšení celkové referenční populace bude realizováno ve dvou krocích. Výsledkem bude referenční populace o celkovém počtu 16 000 býků do konce tohoto roku. První společná evropská referenční populace bude jedna z největších na světě.
 
Zakladateli EuroGenomics jsou následující partneři:
·        UNCEIA – Francouzská národní asociace družstev pro hospodářská zvířata a umělou inseminaci
·        CRV – Mezinárodní plemenářská organizace se sídlem v Nizozemsku
·        DHV a VIT – Německá organizace zastřešující holštýnské šlechtění a německé výpočetní centrum pro skot
·        VikingGenetics – Dánsko-švédská plemenářská organizace
 
Výše zmínění partneři budou velmi úzce spolupracovat společně s mnoha partnery z oblasti výzkumu, mezi nimiž jsou Univerzita v Liège (Belgie), INRA (francouzské výzkumné centrum), Nordic Cattle Genetic Evaluation a Univerzita Aarhus (Dánsko)
 
Výhody pro zákazníky
Zákazníci partnerů EuroGenomics budou benefitovat z této důležité spolupráce, protože to dále zlepší přesnost a spolehlivost genomických plemenných hodnot. Probíhající rozvoj genomické selekce navíc povede k dalšímu genetickému pokroku, při stejné nebo dokonce vyšší kvalitě. Z tohoto důvodu posune program EuroGenomics Evropu do čela světového holštýnského šlechtění.

Publikováno: 29. 9. 2009
Počet přečtení: 21878×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr