Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Evropská komise a německá ministryně Aignerová ve sporu o opatření k mléku
 

Evropská komise a německá ministryně Aignerová ve sporu o opatření k mléku

Evropská komise přijímá opatření health checku společné zemědělské politiky i když tato opatření vedou k dalšímu tlaku na cenu mléka.

Německo chtělo zabránit novému přepočtu mléčné kvóty, narazilo ale na neochotu Bruselu. O správné řešení krize mléka si německá ministryně Aignerová a komisařka Fischer-Boelová vyměňují dopisy. Podle sdělení Agrárního informačního centra SRN přijala komise plánované opatření k úpravě přepočtového koeficientu tuku, i když německé ministerstvo silně intervenovalo pro zachování stávajícího. Korekční faktor přepočtu byl snížen na polovinu. Důsledkem této úpravy je další navýšení množství mléka na evropském trhu ve výši 1,7 milionů tun, což odpovídá cca 0,5 % unijní kvóty.

Komise trvá na rychlém postupu

Aignerová chtěla zavedení tohoto opatření ještě jednou prodiskutovat v radě ministrů 23. března a znovu zvážit i termín zavedení tohoto opatření. Podle Německa je to další chybný signál, pokud účinnost opatření přijde s 1. dubnem letošního roku, tedy se začátkem nového kvótového roku.

Rozhodnutí bez pozice členských států

V poradním výboru hlasovalo kromě Německa proti návrhu komise také Maďarsko a Rumunsko. Hlasování se zdržela Itálie, Litva a Česká republika. Další spor vede Německo s komisí ohledně vývozních subvencí pro podporu vývozu másla a sušeného mléka. Podle názoru Německa je nutné zajistit, že unijní dotované exporty nebudou směřovány do nejchudších rozvojových zemí světa.

Intervenční nákupy nestačí
Intervenční opatření u másla a sušeného mléka spuštěná k 1.3. 2009 určitě nevyřeší celý problém trhu. Již k 5.3. byla registrována nabídka 28 000 tun másla z celkem 30 000 možných a 40 000 tun SOM ze 109 000 možných.

zdroj: www.agrarheute.com 7.3. 2009

Publikováno: 8. 3. 2009
Počet přečtení: 19102×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr