Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Moosbrugger: EU potvrdila cenové spekulace u potravin!
 

Moosbrugger: EU potvrdila cenové spekulace u potravin!

Ceny potravin v EU narostly v roce 2007 více, než bylo třeba. Na nadprůměrném nárůstu nenesou vinu farmáři.

Agrární komora rakouské spolkové země Vorarlbersko zveřejnila výsledky studie Evropské komise, která jasně potvrzují, že spotřebitelské ceny potravin v EU v období 2007-2008 narostly výrazně více v porovnání s nárůstem ceny základních zemědělských surovin. Jinými slovy vyšší farmářské ceny za mléko či obilí v roce 2007 nebyl hlavní důvod zdražení potravin.
 
Ve studii se komise zaměřila především na farmářské ceny pšenice, mléka a sýrů a tyto porovnala se skutečnými spotřebitelskými cenami v obchodních řetězcích, které museli zaplatit spotřebitelé Evropské Unie. Prezident Vorarlberské agrární komory  Josef Moosbrugger k tomu prohlásil: studie jednoznačně potvrdila, že to nebyli farmáři, kdo způsobil nadprůměrný nárůst cen potravin.
Jestliže nyní - z marketingových důvodů - dochází k poklesu cen mléčných výrobků v obchodech, není možné, aby tento pokles byl na účet producentů.
 
 
Zdroj: www.topagrar.at

Publikováno: 8. 5. 2008
Počet přečtení: 21249×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr