Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Dopady mléčné stávky v SRN
 

Dopady mléčné stávky v SRN

Chybějící mléko na trhu dělá vrásky zpracovatelům. První bilance mléčné stávky v SRN prezentoval BDM.

 Dle očekávání se Svaz zpracovatelů mléka tváří zcela nezasažen mléčnou stávkou do které se zapojilo 90 % včech členů Bund Deutscher Milchviehhalter (BDM) le i řada producentů, kteří nejsou členy BDM.
Podle prvních zpráv tak bylo např. ve spolkové zemi Bavorsko dodáno o 90 % mléka méně, než je tomu běžně. Podle interních informací BDM mohou být do pátku u některých řetězců prázdné sklady i regály.
Jedna z mlékáren z oblasti Schleswick-Holstein potvrdila pokles dodávek o 85 % oproti normálu. Meklenbursko-Pomořany hlasí i přes výpadek "pouze 35 %" citelný dopad na zpracovatele mléka.
Opakovanou podporu demonstrujícím producentům vyjádřil i spolkový ministr Horst Seehofer, který z propadu cen obvinil obchodní řetězce.
K protesním akcím v SRN se přidávají i další státy. Více než tisícovka holandských farmářů blokovala příjezdové trasy před největší mlékárnou Friesland Foods. Rakouští farmáři chtějí rovněž podpořit svoje německé kolegy, ve Švýcarsku se počítá se zastavením dodávek mléka od 29.5. 2008 na časově neomezenou dobu. BDM vyjednává podporu rovněž u farmářů v Irsku a tradiční zemi "stávkařů" - ve Francii.
 
Zdroj: www.topagrar.com
Mléčná stávka v SRN

Publikováno: 28. 5. 2008
Počet přečtení: 21630×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr