Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Dopady mléčné stávky v SRN
 

Dopady mléčné stávky v SRN

Chybějící mléko na trhu dělá vrásky zpracovatelům. První bilance mléčné stávky v SRN prezentoval BDM.

 Dle očekávání se Svaz zpracovatelů mléka tváří zcela nezasažen mléčnou stávkou do které se zapojilo 90 % včech členů Bund Deutscher Milchviehhalter (BDM) le i řada producentů, kteří nejsou členy BDM.
Podle prvních zpráv tak bylo např. ve spolkové zemi Bavorsko dodáno o 90 % mléka méně, než je tomu běžně. Podle interních informací BDM mohou být do pátku u některých řetězců prázdné sklady i regály.
Jedna z mlékáren z oblasti Schleswick-Holstein potvrdila pokles dodávek o 85 % oproti normálu. Meklenbursko-Pomořany hlasí i přes výpadek "pouze 35 %" citelný dopad na zpracovatele mléka.
Opakovanou podporu demonstrujícím producentům vyjádřil i spolkový ministr Horst Seehofer, který z propadu cen obvinil obchodní řetězce.
K protesním akcím v SRN se přidávají i další státy. Více než tisícovka holandských farmářů blokovala příjezdové trasy před největší mlékárnou Friesland Foods. Rakouští farmáři chtějí rovněž podpořit svoje německé kolegy, ve Švýcarsku se počítá se zastavením dodávek mléka od 29.5. 2008 na časově neomezenou dobu. BDM vyjednává podporu rovněž u farmářů v Irsku a tradiční zemi "stávkařů" - ve Francii.
 
Zdroj: www.topagrar.com
Mléčná stávka v SRN

Publikováno: 28. 5. 2008
Počet přečtení: 25064×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr