Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Diskuse o mléku proběhnou v září
 

Diskuse o mléku proběhnou v září

Švédští představitelé oficiálně potvrdili, že dne 7. září proběhne mimořádné zasedání rady ministrů zemědělství s cílem diskutovat zprávu Evropské komise k situaci v sektoru produkce mléka.

  Toto jednání vyvolali premiéři států Evropské unie na minulém zasedání ve Francii. Dalším bodem jednání by mělo být prodloužení doby intervenčních nákupů sušeného mléka a másla, tedy déle, než je konec srpna. Informuje o tom elektronické zpravodajství Agrafacts. Podle společného dopisu ministryně zemědělství SRN Ilse Aignerové a ministra zemědělství Francie Bruno Le Maire by Evropská komise neměla zavírat dveře nad návrhem možného zmrazení jednoprocentního nárůstu mléčné kvóty od roku 2010 v souvislosti s principy kontrol zdraví farem (health- check ) s tím, že je nutné přijmout další opatření a nástroje, které by regulovaly trh s mlékem, který je v současné době řízen pouze tržními silami. Oba ministři také založili společnou pracovní skupinu, která se bude věnovat vývoji společné zemědělské politiky po roce 2013 a bude postupovat ve společném zájmu obou zemí, SRN a Francie, v oblasti zemědělství.
Podle ministra Le Maire by nadcházející zpráva Evropské komise k situaci v sektoru výroby mléka, která má být uveřejněna 22. července měla obsahovat konkrétní návrhy, které budou obsahovat silné regulační nástroje s cílem zajistit a stabilizovat slušné příjmy zemědělců.
Ještě před odesláním společného dopisu SRN a Francie sdělila komisařka Mariann Fischerová Boelová ve svém blogu, že z nového ministra zemědělství Francie má pouze ty nejlepší dojmy a velice si cení jeho nových návrhů, zejména jeho vyjádření, že mléčné kvóty jsou hudbou minulosti, s tím, že celková produkce mléka v Evropské unii klesla v souvislosti s navýšením kvót o 0,9 %. V této souvislosti také eurokomisařka zmínila možnost přezkoumání programu Mléko do škol, na které hodlá Evropská komise vynaložit letos celkem 56 milionů eur.
Zdroj: Agroweb.cz

Publikováno: 13. 7. 2009
Počet přečtení: 19340×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr