Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>DG Agri: prodlevy při certifikaci biotechnologických
 

DG Agri: prodlevy při certifikaci biotechnologických

DG Agri očekává, že časové ztráty při provádění včasných a vědecky podložených zpráv a udělování souhlasů pro biotechnologické plodiny a především sóju budou mít ekonomický dopad na producenty i spotřebitele.

 
DG Agri: prodlevy při certifikaci biotechnologických plodin budou mít dopad na ekonomiku
 
DG Agri očekává, že časové ztráty při provádění včasných a vědecky podložených
zpráv a udělování souhlasů pro biotechnologické plodiny a především sóju budou mít ekonomický dopad na producenty i spotřebitele. Zpráva se detailně zmiňuje o nebezpečích a vážných ekonomických důsledcích poruch v oblasti trhu a importu sóji, které nastanou, jestliže schvalovací proces EU při komercionalizaci biotechnologické sóji neudrží krok se zbytkem světa. Ze zprávy vyplývá závěr, že případný následek by měl ničivý vliv na evropské hospodářské činnosti zabývající se chovem dobytka a drůbeže, kdy v konečném důsledku budou spotřebitelé nuceni platit vyšší ceny za potraviny.
 
Biotechnicky modifikovaná sója je v Argentině pěstována v 99 % případů na celkové rozloze 15,9 milionů hektarů, Brazílii představují podle oficiálních údajů biotechnicky upravená sója 60 % celkové produkce soji a je pěstována na 11,3 milionech hektarů.
 
 
Výsledek hlasování o urychlení certifikačního procesu pro EU ze 12. února 2008:
Pro: UK,ES,RO,NL,CZ,PT,BG,SW,DK,FI,SK,ES,LT
Proti: FR,AT,PL,GR,HU,SI,LX,CY
Zdrželi se: IT,DE,BE,IRL,LI
Nepřítomen: MA
0000378M.jpg
Sklizeň a další výsev - Brazílie
 
Zdroj:  American Soybean Association (21.2.2008) a DG Agri

Publikováno: 21. 3. 2008
Počet přečtení: 21081×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr