Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Světový den bezpečnosti potravinSvětový den bezpečnosti potravin
MZe ČR

K dalšímu zvýšení bezpečnosti potravin a omezení světového nárůstu nemocí z potravin vyzývá druhý ročník Světového dne bezpečnosti potravin (World Food Safety Day – WFSD), který se slaví 7. června. Jeho letošním tématem je Bezpečnost potravin – záležitost každého z nás (Food safety, everyone´s business).
Jak úspěšný je zatím boj proti plastovému znečištění? NevímeJak úspěšný je zatím boj proti plastovému znečištění? Nevíme
Ekolist.cz

Na jedné straně pozitivní trend ve snižování znečištění životního prostředí plastovými odpadky, na druhé pak nejasné vyčíslení prospěšnosti zákazů nebo úplná absence vyhodnocení účinnosti přijatých opatření. To vše přehledně shrnuje analýza severokarolínské Duke University, která se dívá, jak jsme za posledních dvacet s plasty pokročili.
České pivo hořkne. Pivovary se předhání, kdo nabídne vyšší stupeň IBU, chutě se měníČeské pivo hořkne. Pivovary se předhání, kdo nabídne vyšší stupeň IBU, chutě se mění
Aktuálně.cz

Pivovar Radegast nabízí od minulého měsíce svým zákazníkům novinku - pivo s vůbec nejvyšší hořkostí, jaké kdy během své padesátileté existence uvařil. Nový produkt označuje za pivní revoluci. Pozadu nezůstal ani konkurenční Budějovický Budvar, jenž na trh uvedl ležák Budvar 33, který taktéž vyčnívá svou hořkostí.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Deváté ohnisko katarální horečky ovcí v České republice
 

Deváté ohnisko katarální horečky ovcí v České republice

Restrikční zóna zasahuje na území Rakouska, Slovenské republiky, Polska a Maďarska.

 
Státní veterinární správa ČR zasílá k situaci ohledně katarální horečky ovcí (dále jen „KHO“) následující informace:

Dne 13. 11. 2008 bylo potvrzeno deváté ohnisko KHO. Jedná se o farmu Ivančice, chovatele Klas Neslovice s.r.o. (CZ 62007331, N 49°6´49,29´´, E 16°22´44,183´´) s počtem 503 kusů vnímavých zvířat. Sérologicky pozitivní byla kráva ve věku 27 měsíců (CZ 134914962), která byla stanovena jako ověřovací zvíře výjimkou z vakcinace. Virologické vyšetření bylo negativní. V chovu probíhá epizootologické šetření.
Restrikční zóna zasahuje na území Rakouska, Slovenské republiky, Polska a Maďarska (viz. příloha).
 

Zobrazení restrikční zóny devátého případu bluetongue na území ČR.

Publikováno: 20. 11. 2008
Počet přečtení: 27155×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr