Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
Světový den bezpečnosti potravinSvětový den bezpečnosti potravin
MZe ČR

K dalšímu zvýšení bezpečnosti potravin a omezení světového nárůstu nemocí z potravin vyzývá druhý ročník Světového dne bezpečnosti potravin (World Food Safety Day – WFSD), který se slaví 7. června. Jeho letošním tématem je Bezpečnost potravin – záležitost každého z nás (Food safety, everyone´s business).
Jak úspěšný je zatím boj proti plastovému znečištění? NevímeJak úspěšný je zatím boj proti plastovému znečištění? Nevíme
Ekolist.cz

Na jedné straně pozitivní trend ve snižování znečištění životního prostředí plastovými odpadky, na druhé pak nejasné vyčíslení prospěšnosti zákazů nebo úplná absence vyhodnocení účinnosti přijatých opatření. To vše přehledně shrnuje analýza severokarolínské Duke University, která se dívá, jak jsme za posledních dvacet s plasty pokročili.
České pivo hořkne. Pivovary se předhání, kdo nabídne vyšší stupeň IBU, chutě se měníČeské pivo hořkne. Pivovary se předhání, kdo nabídne vyšší stupeň IBU, chutě se mění
Aktuálně.cz

Pivovar Radegast nabízí od minulého měsíce svým zákazníkům novinku - pivo s vůbec nejvyšší hořkostí, jaké kdy během své padesátileté existence uvařil. Nový produkt označuje za pivní revoluci. Pozadu nezůstal ani konkurenční Budějovický Budvar, jenž na trh uvedl ležák Budvar 33, který taktéž vyčnívá svou hořkostí.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Další případy bluetongue v Německu
 

Další případy bluetongue v Německu

Na jihozápadě Německa byl potvrzen výskyt katarální horečky ovcí celkem v sedmi chovech ovcí a skotu.

 V průběhu uplynulého týdne byl potvrzen výskyt katarální horečky ovcí (bluetongue) celkem ve čtyřech chovech skotu a třech chovech ovcí v okrese  Schwarwald-Baar (jihozápadní Německo, spolkový stát Bádensko-Württembersko). Postižená zvířata vykazovala klinické symptomy onemocnění jako jsou vysoká horečka, hnisavý výtok z očí a nosu a také záněty vemene a paznehtů. V těžších případech u zvířat dochází k modrém zbarvení rtů a jazyka, jež je příčinou označení tohoto onemocnění „modrý jazyk“.  Počáteční podezření na katarální horečku ovcí v postižených chovech mezitím potvrdil na základě provedených krevních analýz příslušný veterinární úřad. Protože se katarální horečka ovcí v Německu výrazně rozšířila i v loňském roce, byla v tomto okrese na začátku měsíce června zahájena povinná vakcinace skotu, ovcí a koz proti tomuto nebezpečnému onemocnění. Nynější výbuchem africké nákazy jsou postiženi zejména chovatelé, jejichž zvířata například nemohla být chovatelem odchycena díky složitému a nepřehlednému terénu pastevního areálu. Dosud uhynulo jenom několik ovcí – nemocná zvířata se zpravidla podařilo pomocí vhodných medikamentů vyléčit. Protože se infekce přenáší prostřednictvím bodavého hmyzu (tiplíků), není nutné v rámci boje s tímto onemocněním nemocná zvířata porážet. Katarální horečka ovcí není přenosná na člověka a má proto pouze ekonomické dopady na postižené chovy zvířat.             
Blauzungenkrankheit jetzt auch im Schwarzwald-Baar-Kreis. [cit. 2008-08-25], www.animal-health-online.de
zdroj: http://www.agronavigator.cz/default.asp?typ=1&val=83795
 

Publikováno: 1. 9. 2008
Počet přečtení: 25197×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr