Domovská stránka>Zprávy>CRV přebírá inseminační stanici Meggle
 

CRV přebírá inseminační stanici Meggle

Neoficiální zprávy uplynulých týdnů byly potvrzeny. S účinností od 1. 9. 2009 přebírá společnost CRV německou inseminační stanici Meggle ve Wasserburgu.

Krátce po oslavách 60 výročí od založení inseminační stanice Meggle v bavorském Wasserburgu ohlásil majitel Toni Meggle zásadní změnu. Od 1.9. 2009 se inseminační stanice stává součástí společnosti CRV a novým ředitelem se stane Josef Dengg, který převezme řízení stanice.

 
Oficiální tisková zpráva CRV Czech republic, s.r.o., 24.8. 2009

Šlechtitelská organizace Meggle se sídlem v Rottmoosu (Německo) se od prvního září 2009 stane členem skupiny CRV. Jmenované společnosti uzavřely dohodu o této akvizici, která oběma stranám přinese řadu výhod.
Meggle je známá organizace pro šlechtění skotu a je jedním z vedoucích hráčů na poli šlechtění Fleckvieh v Německu. Tato firma provedla 150 000 prvních inseminací a zaměstnává cca 50 osob. Po převzetí mezinárodní společností pro šlechtění skotu CRV se její název změní na CRV Meggle. Odcházející ředitel Toni Meggle jako majitel nemovitostí zůstane zapojen do chodu společnosti.
 
Pozice na trhu a testační kapacity
CRV je již řadu let aktivní na německém trhu s inseminačními dávkami a akvizice firmy Meggle posílí její činnost v Německu. Kromě toho spojené síly CRV a CRV Meggle podpoří pozici obou zmiňovaných společností v oblasti strakatého skotu na mezinárodním trhu. Obě firmy také mají značné testovací kapacity pro toto plemeno, společně tak budou testovat více než 100 mladých býků Fleckvieh. CRV Meggle má navíc přístup k dalším 65 býkům, které testuje s dalšími stranami. Díky rozsáhlé mezinárodní prodejní síti se pro tato zvířata otevře velký trh.
 
Výhody pro zákazníky
Společné aktivity CRV a CRV Meggle, zahrnující také šlechtitelské programy, nabídnou chovatelům skotu řadu výhod. Jednou z nich bude i lepší přístup k rozsáhlejší nabídce špičkových plemenných býků, kteří budou nabízeni na trhu za skutečně konkurenceschopné ceny. CRV Meggle bude mít také k dispozici pokročilé metody a technologie šlechtění skotu v rámci celé CRV, které umožní další vylepšení kvality produktů, zaměřených na potřeby zákazníků – chovatelů skotu.
Připojení CRV Meggle k nadnárodnímu holdingu CRV odpovídá strategii CRV rozrůstat se na mezinárodní úrovni a nabízet vyspělé produkty chovatelům skotu po celém světě. Touto strategií CRV sleduje cíl stát se vedoucím hráčem ve šlechtění mléčného, kombinovaného i masného skotu na celém světě. Dobré jméno společnosti Meggle na poli šlechtění špičkových zvířat Fleckvieh přispěje k úspěšnému plnění této strategie.

Publikováno: 23. 8. 2009
Počet přečtení: 27436×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr