Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Chovatelský den slovenského strakatého skotu při Agrokomplexu 2008
 

Chovatelský den slovenského strakatého skotu při Agrokomplexu 2008

III. národní výstava hospodářských zvířat na Slovensku se letos konala 21.- 25. srpna 2008, současně s 35. ročníkem veletrhu Agrokomplex 2008.

Jde o nejkompletnější a největší výstavu hospodářských zvířat chovaných na Slovensku. Mottem letošní výstavy bylo „Život sa rodí na vidieku“.
Čtvrteční den patřil Chovatelskému dni Slovenského strakatého skotu, který začal prohlídkou inseminační stanice Slovenských biologických služeb v Lužiankách. Chovatelé zde mohli spatřit třináct býků tří plemen, ať již mladé býky nebo již býky doprověřené. Další program se již konal na výstavišti v Nitře. Po oficiálním zahájení výstavy novým slovenským ministrem zemědělství Stanislavem Becíkem. A pak již se na předvadišti představili šampióni jednotlivých plemen skotu, koní, ovcí a koz, kteří byli provázáni odborným komentářem. Odpoledne patřilo slovenskému strakatému skotu a předání ocenění za vítězná zvířata. Šampiónkou plemene se stala plemenice na páté laktaci SK 066 923 933 po otci Samurai z poľnohospodárskeho podniku AGRODRUŽSTVO Príbelce. Dojnice nadojila na maximální čtvrté laktaci 11 377 kg mléka při 4,48 % tuku a 3,35 % bílkovin. Nejlepší prvotelkou se stala plemenice SK 800 325 843 po otci Ress z PD Kozárovce s nádojem 28,7 litrů. Mezi vysokobřezími jalovice první místo získala plemenice SK 800 116 988 po otci Epo, z matky která na čtvrté laktaci nadojila 9 444 kg mléka při 4, 26 % tuku a 3,26 % bílkovin.
Agrokomplex 08 - inseminační stanice
Agrokomplex 2008 - vítězná prvotelka
Agrkomplex 2008 - vítězka vysokobřezích jalovic

Publikováno: 27. 8. 2008
Počet přečtení: 29137×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr